Зразок позовної заяви про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги

стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території, житлово-комунальні послуги, стягнення боргу за газ і світло, за несплату за опалення і водопостачання, жкп, жкг, осбб, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку

До __________ суду м._________
адреса:_______________
Позивач:
Об’єднання співвласників багатоквартирного
будинку «Назва ОСББ», ЄДРПОУ: _________,
індекс____, адреса_______, тел.: ___________
Відповідач:
(П.І.Б. Відповідача)______,
інд. номер_____________, індекс,
адреса:___________________,
засоби зв’язку невідомі
Ціна позову щодо вимог майнового характеру: (сума)___ грн

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території

________ року, рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: _______________, було створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку під назвою ОСББ «Назва ОСББ».

Протоколом № __ загальних зборів співвласників від ______ року було затверджено статут в новій редакції, а також обрано головою об’єднання (П.І.Б. голови) _________.

Протоколом № __ від _____ року, а саме пунктом №__ було затверджено проєкт кошторису об’єднання з розрахунку (сума) ___ грн за один квадратний метр житлової площі.

Згідно з договором купівлі-продажу від ______ року власником квартири № __ в будинку, що за адресою: ________________, став (П.І.Б. Відповідача) ______.

_______ року між ним та ОСББ «Назва ОСББ» було укладено Договір відносин власників житлових приміщень та голови правління. Відповідно до п. ____ Договору власник приміщення зобов’язується у встановлені терміни сплачувати належні платежі, економно використовувати воду, електричну та теплову енергію. Пунктом ___ Договору передбачено, що визначення розміру щомісячного платежу та цільових внесків на потреби ОСББ встановлюється рішенням загальних зборів членів ОСББ відповідно до чинного законодавства.

Так, відповідач зареєстрований за адресою (індекс), адреса_____________, та споживав послуги, що надавались ОСББ «Назва ОСББ». Між позивачем та Відповідачем встановлювалися зобов’язальні правовідносини з приводу утримання будинку та прибудинкової території.

Станом на ______ року сума заборгованості за особовим рахунком Відповідача складає ______ грн. Це свідчить про неналежне виконання відповідачем зобов’язань, а тому порушує право Позивача на одержання плати за надані послуги з утримання будинку та прибудинкової території в установлений законом строк.

Між Відповідачем та Позивачем виникло зобов’язання, що підтверджується договором відносин власників житлових приміщень та Голови правління від ________ року.

________ року листом № __ Відповідача було повідомлено, що від _______ року, протоколом № __ було затверджено розмір платежу на утримання будинку та прибудинкової території __ грн за кв.м загальної площі квартири. Та поставлено вимогу про те, що необхідно протягом семиденного терміну оплатити заборгованість.

Однак відповідач продовжує допускати зростання заборгованості та не вчинив жодного платежу щодо погашення заборгованості.

Відповідно до ст. 509 ЦК України, зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку. Зобов’язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК України. Згідно з зазначеною статтею, цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими акти, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки.

Таким чином, між Позивачем та Відповідачем виникли відносини, що породжують цивільні права та обов’язки, оскільки позивач надає житлово-комунальні послуги, а Відповідач ними користується.

Згідно з Законом України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов’язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом (ст. 20).

Частиною 5 ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов’язковим для всіх співвласників.

Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Відповідно до п. ___ укладеного договору Відповідач зобов'язався «у встановлені терміни сплачувати належні платежі».

Згідно з частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до вимог ст. 26 Закону "Про житлово-комунальні послуги", у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

З урахуванням майнового відшкодування та санкцій, станом на _______ року загальна сума вимог дорівнює _____________ грн (розрахунок додається) та складається з:

Заборгованість за зобов'язаннями: ____________ грн

Майнове відшкодування та санкції: __________ грн (інфляція) + ________ грн (проценти) + _________ грн (пеня) = _________ грн

Частиною 6 ст. 13 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об’єднання голова правління ОСББ має право звернутися до суду.

Саме тому, заборгованість підлягає стягненню в повному обсязі за весь період з моменту її утворення.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 15, 16, п. 5 ст. 267, 525, 526, 625 ЦК України, ст.ст. 38, 84, 88 ЦПК України, ст.ст. 20, 26, 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

ПРОСИМО:

1. Стягнути з (П.І.Б. Відповідача) ______ на користь ОСББ «Назва ОСББ» заборгованість по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території, в сумі ______ грн.

2. Стягнути з (П.І.Б. Відповідача) ______ на користь ОСББ «Назва ОСББ» майнове відшкодування та санкції у загальній сумі _________ грн, яка складається з __________ грн (інфляція), ________ грн (проценти) та _________ грн (пеня).

3. Стягнути з (П.І.Б. Відповідача) ______ на користь ОСББ «Назва ОСББ» судовий збір в розмірі _____ грн.

Додатки:

  1. Копія позовної заяви для відповідача.
  2. Копія договору купівлі-продажу квартири.
  3. Копія договору відносин власників житлових приміщень та голови правління.
  4. Копія статуту Позивача.
  5. Копія виписки з ЄДР Позивача.
  6. Копія протоколу ОСББ № _ від _______ року.
  7. Копія протоколу ОСББ № _ від _______ року.
  8. Копія Вимоги про сплату боргу від ______ року.
  9. Розрахунок ціни позову.
  10. Платіжне доручення про сплату судового збору.

Голова ОСББ

(П.І.Б. Позивача)

 

Сподобалась стаття?

Поділіться інформацією з друзями

Детальніше про калькулятори, які можуть бути корисними для вас:

Професійний юридичний калькулятор штрафних санкцій

★★★★★ 5 (10)

За допомогою калькулятора пені, процентів та інфляційних втрат ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову. Калькулятор враховує як продовження строків, так і мораторій на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу. Застосовано мораторій на нарахування санкцій за несвоєчасне виконання кредитних зобов'язань у період дії воєнного стану; з урахуванням продовження строків на період дії карантину та воєнного стану

Останні відгуки (9 відгуків):

incognoto, залишено 26.06.2023, 12:48

Доброго дня. А яким чином у даній таблиці можна вказувати строк оплати, коли мав би настати? Тобто, є лише рядок про нарахування суми і є рядок про оплату. А з якого строку рахувати прострочену заборгованість немає...

Відповідь Calculator.In.Ua

Доброго дня. Поле Дата в таблиці - це дата початку прострочення (для видаткових документів) або дата платежу (для прибуткових) відповідно

incognoto, залишено 27.03.2023, 15:12

дякую

incognoto, залишено 14.03.2023, 11:35

добре

Професійний юридичний калькулятор інфляційних нарахувань, процентів та пені

★★★★★ 5 (1)

За допомогою професійного юридичного калькулятора інфляційних нарахувань, процентів та пені за недобросовісне виконання тривалих зобов'язань ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову. Калькулятор враховує продовження строків на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу. Розрахунок інфляції за методикою, яка викладена у листі Верховного Суду України "Рекомендації щодо порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ" від 03.04.1997 № 62-97р, Постановах КГС Верховного Суду України від 21.05.2019 у справі № 916/2889/13 та від 14.01.2020 у справі № 924/532/19Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу. Розрахунок інфляції за методикою, яка викладена у Постанові ОП КГС Верховного Суду України від 26.06.2020 у справі № 905/21/19Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу за двома постачаннями за одним договором і оплати за цими постачаннями здійснювалися окремоПриклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу за двома договорами постачання та оплати за цими договорами здійснювалися окремо

Останні відгуки (1 відгук):

incognoto, залишено 12.03.2024, 11:05

дуже сподобалось

Юридичний калькулятор інфляції, процентів та пені

★★★★☆ 4.33 (6)

За допомогою калькулятора інфляційних нарахувань, процентів та пені за недобросовісне виконання зобов'язання ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову. Калькулятор враховує продовження строків на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу з урахуванням продовження строків на період дії карантину та воєнного стану

Останні відгуки (9 відгуків):

incognoto, залишено 01.06.2023, 11:54

Доброго дня! Як можна розрахувати інфляційні втрати за різні періоди?

Відповідь Calculator.In.Ua

Доброго дня! Для розрахунку інфляційних втрат за різні періоди скористайтесь відповідним калькулятором

incognoto, залишено 16.02.2023, 16:43

Як розрахувати пеню по податках? Для цього термін 6 міс не діє, потрібно за весь період

Відповідь Calculator.In.Ua

Доброго дня! Для розрахунку пені по податках скористайтесь відповідним калькулятором

incognoto, залишено 05.12.2022, 10:59

супер

Юридичний калькулятор інфляції та процентів згідно зі ст. 625 ЦК України

★★★★★ 5 (7)

За допомогою калькулятора інфляції та процентів ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову за недобросовісне виконання зобов'язання згідно з вимогами ст. 625 ЦК України. Калькулятор враховує як продовження строків, так і мораторій на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції та процентів згідно з вимогами ст. 625 ЦК України

Останні відгуки (4 відгуки):

incognoto, залишено 05.04.2024, 16:25

Дякую за зручний та корисний інструмент в роботі юриста!

incognoto, залишено 08.09.2023, 20:59

Платформа супер. Дуже допомогла в розрахунках..

incognoto, залишено 02.07.2023, 21:44

дуже зручний

Професійний юридичний калькулятор штрафних санкцій за житлово-комунальні послуги

★★★★★ 5 (1)

За допомогою калькулятора інфляційних нарахувань, процентів та пені ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову про стягення боргу за житлово-комунальні послуги. Калькулятор враховує як продовження строків, так і мораторій на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг (згідно з вимогами ст. 625 ЦК України та ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги") за тривалими зобов'язаннями. З застосуванням дії мораторію; продовження строків на період дії карантину та воєнного стану (ЖЕК, ЖКП, ОСББ)

Останні відгуки (0 відгуків):

Відгуки відсутні

Юридичний калькулятор інфляції та процентів за житлово-комунальні послуги

★★★★★ 5 (1)

Калькулятор розрахунку інфляції та процентів для стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території, житлово-комунальні послуги, стягнення боргу за газ і світло, за несплату за опалення і водопостачання, онлайн розрахунок ціни позову

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції та процентів за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг згідно з вимогами ст. 625 ЦК України (ЖЕК, ЖКП, ОСББ)Приклад розрахунку інфляції та процентів за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг згідно з вимогами ст. 625 ЦК України з застосуванням дії мораторію для м.Київ (ЖЕК, ЖКП, ОСББ)

Останні відгуки (1 відгук):

incognoto, залишено 05.03.2024, 16:33

Дуже зручний калькулятор. Хотілося би мати можливість роздруковувати розрахунок

Калькулятор пені за комунальні послуги

★★★☆☆ 2.5 (4)

За допомогою калькулятора ви можете здійснити розрахунок пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочки

Категорія: Окремі санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг у розмірі 0,01% від суми боргу

Останні відгуки (0 відгуків):

Відгуки відсутні

Детальніше про приклади:

Корисні статті:

2024-04-20

Зразок позовної заяви про стягнення заборгованості та штрафних санкцій

Зразок позовної заяви про стягнення заборгованості та штрафних санкцій, інфляційних, процентів та пені

2024-04-20

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів відповідно до вимог ст.ст. 150, 180 – 184 Сімейного кодексу України

2024-04-20

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу (подружжя, яке має неповнолітніх дітей)

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу (подружжя, яке має неповнолітніх дітей) відповідно до ст.ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України

2024-04-20

Зразок заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі

Зразок заяви про видачу судового наказу у твердій грошовій сумі відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 161 ЦПК України та ч. 3 ст. 184 Сімейного Кодексу України

2024-04-20

Зразок договору про надання послуг

Зразок договору про надання послуг. Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується надати йому, відповідно до умов договору, правову допомогу