Калькулятор терміну відпустки

Розрахувати період відпустки

Перший день відпустки (включно)

Тривалість відпустки у календарних днях

Додаткові параметри

* - обов'язкове поле

Сподобався калькулятор?

Поділіться інформацією з друзями

Оцініть калькулятор:Як вам? 4.83 (6)

Останні відгуки:

Ваш відгук про калькулятор буде першим

Нормативно-правове обґрунтування

Щорічна відпустка — це гарантоване законом певне число вільних від роботи днів (крім вихідних, неробочих святкових днів), що надається щороку всім працівникам для безперервного відпочинку і відновлення працездатності із збереженням місця роботи (посади) і заробітної плати.

Відповідно до ст. 75 Кодексу законів про працю України та ст. 6 Закону України "Про відпустки" щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. При цьому, право працівника на щорічну основну відпустку повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

Тобто, за загальним правилом — для того, що отримати щорічну основну відпустку, працівник повинен офіційно пропрацювати на підприємстві не менше шести місяців.

Але щорічна відпустка також може бути надана і до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи. Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку здіснюється відповідно до вимог ст. 9 Закону України "Про відпустки".

Для певних категорії працівників передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки, зокрема:

  • сезонні працівники, а також тимчасові працівниками — пропорційно до відпрацьованого ними часу;
  • промислово-виробничий персонал вугільної, сланцевої, металургійної, електроенергетичної промисловості — 24 календарних дні із збільшенням за кожних два відпрацьованих роки на 2 календарних дні, але не більше 28 календарних днів;
  • працівники, зайняті на підземних гірничих роботах та в розрізах, кар’єрах і рудниках глибиною до 150 метрів — 24 календарних дні із збільшенням на 4 календарних дні при стажі роботи на даному підприємстві 2 роки і більше;
  • невоєнізовані працівники гірничорятувальних частин — 24 календарних дні із збільшенням за кожних два відпрацьованих роки на 2 календарних дні, але не більше 28 календарних днів;
  • особи з інвалідністю III групи — 26 календарних днів;
  • працівники, зайняті на підземних гірничих роботах та в розрізах, кар’єрах і рудниках глибиною 150 метрів і нижче — 28 календарних днів незалежно від стажу роботи;
  • працівники лісової промисловості та лісового господарства, державних заповідників, національних парків, що мають лісові площі, лісомисливських господарств, постійних лісозаготівельних і лісогосподарських підрозділів інших підприємств, а також лісництв — 28 календарних днів;
  • особи з інвалідністю I і II груп — 30 календарних днів;
  • воєнізований особовий склад гірничорятувальних частин — 30 календарних днів;
  • посадові особи органів місцевого самоврядування, прокурори та слідчі прокуратури, державні службовці — 30 календарних днів;
  • особи віком до вісімнадцяти років — 31 календарний день;
  • журналісти — 36 календарних днів;
  • керівні працівники навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічні, науково-педагогічні працівники та наукові працівники — до 56 календарних днів у порядку, затверджуваному Кабінетом Міністрів України.

При цьому, святкові та неробочі дні (стаття 73 Кодексу законів про працю України) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (стаття 19 Закону України "Про відпустки"), не враховуються. Це означає що, якщо на той період, на який надається відпустка, припадають святкові та неробочі дні, її тривалість збільшується на кількість таких днів. Але вихідні дні (субота, неділя) до тривалості щорічних відпусток включаються як звичайні календарні дні. Тому на кількість вихідних днів, які припадають на період відпустки, відпустка не продовжується.

Нормативна база