Калькулятор пені за комунальні послуги

Розрахувати пеню

Сума на яку нараховуються санкції

Дата з якої виникла заборгованість

Дата подачі позовної заяви до суду

Змінити

Загальний строк позовної давності 3 роки

Строк позовної давності у роках

роки

Відповідно до ст. 1 Господарського кодексу України його положення регулюють господарські відносини, що виникають у процесі здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.

Ставка пені

Ставка пені згідно ст. 26 Закону "Про житлово-комунальні послуги" в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення

* - обов'язкове поле

Сподобався калькулятор?

Поділіться інформацією з друзями

Оцініть калькулятор:Як вам? 2.5 (4)

Останні відгуки:

Ваш відгук про калькулятор буде першим

Нормативно-правове обґрунтування

Пеня за житлово-комунальні послуги - це штрафна санкція за недотримання термінів оплати комунальних послуг. Вона нараховується на суму боргу за кожен день прострочення оплати житлово-комунального господарства послуги.

Відповідно до вимог ст. 26 Закону "Про житлово-комунальні послуги", у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Згідно вимог ст. 547 ЦК України правочин щодо забезпечення виконання зобов’язання вчиняється в письмовій формі.
Відповідно до статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

За порушення строків виконання грошового зобов'язання, кредитор має право застосовувати фінансові санкції, зокрема нараховувати пеню у розмірі, встановленому у договорі.

Пеня – це неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання. Проценти на пеню не нараховуються. Сплата пені не звільняє боржника від виконання свого обов'язку в натурі.

Пеня у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день розраховується за формулою:

[Пеня] = [Сума боргу] × 0,01% / 100% × [Кількість днів]

Де:
[Сума боргу] – сума простроченого боргу.
[Кількість днів] – кількість днів прострочення зобов’язання.

Дивіться також:

борг за комунальні послуги санкції за комунальні послуги sars-cov-2 що таке ціна позову карантин і розрахунок житлово-комунальних платежів як визначається ціна позову у позовах про стягнення грошей як визначається ціна позову у позовах про стягнення грошей? ціна позову визначається санкції за комунальні послуги covid санкції за комунальні послуги карантин санкції за комунальні послуги ковід ціна позову гпк санкції за комунальні послуги у період карантину ціна позову цпк санкції за комунальні послуги під час дії карантину ціна позову санкції за комунальні послуги covid19 санкції за комунальні послуги covid-19 як визначається ціна позову санкції за комунальні послуги розрахувати комунальні послуги ціна позову як визначити санкції за комунальні послуги карантинні особливості ціна позову це ціна позову про стягнення аліментів санкції за комунальні послуги під час карантину