Військова служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах

Статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або обіймати посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі та час проходження строкової військової служби, які зараховуються до пільгового стажу, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Статтею 57 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено пільги щодо обчислення стажу за час перебування у складі діючої армії та встановлено, що час служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах, у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугою років військовослужбовцям.

Добірка калькуляторів, які можуть бути корисними для вас:

Детальніше

Пунктом 2.3 розділу 2 Положення № 530 передбачено, що час проходження служби, упродовж якого особа брала участь у бойових діях у воєнний час, зараховується на пільгових умовах — один місяць служби за три.

Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави для висновку, що зазначена військова служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах – один місяць служби за три місяці.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 5 червня 2018 року у справі №348/347/17, від 30 липня 2019 року у справі № 346/1454/17, від 2 квітня 2020 року у справі №185/4140/17, від 16 червня 2020 року по справі № 185/7049/16-а.


Сподобалась стаття?

Поділіться інформацією з друзями

Детальніше про калькулятори, які можуть бути корисними для вас:

Калькулятор стажу роботи (вислуги)

★★★★★ 4.74 (327)

Калькулятор дозволяє розрахувати стаж роботи для надбавки за вислугу років, для оплати тимчасової непрацездатності, для пенсії, пільговий стаж військової служби/учасника бойових дій (УБД) з коєфіцієнтом (онлайн розрахунок)

Категорія: Трудові відносини

Останні відгуки (400 відгуків):

incognoto, залишено 27.09.2024, 08:19

про

incognoto, залишено 26.09.2024, 16:22

Дуже зручно! Дякую!

incognoto, залишено 26.09.2024, 14:43

Щиро дякую!

Детальніше про приклади:

Корисні статті:

2023-03-22

Стаж роботи та вислуга років

Стаж роботи та вислуга років є важливими критеріями при відборі працівників на роботу та можуть вказувати на досвід та ефективність працівника

2023-10-15

Правила розрахунку лікарняних. Допомога по тимчасовій непрацездатності

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу)

2021-08-17

Споживач може не оплачувати неякісні комунальні послуги

Важливо знати, що споживач може не оплачувати неякісні комунальні послуги, відповідно до ЗУ Про житлово-комунальні послуги

2017-09-25

Розрахунок лікарняних

Порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат працівникам встановлено в постанові Кабінету міністрів України від 26 червня 2015 року № 439, опублікованому в

2021-09-14

Аліменти. Розміри аліментів. Добровільна сплата, примусове стягнення аліментів

На батьків покладено обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Розрізняють два способи сплати аліментів: добровільно або ж примусово