Розрахунок інфляційних

Розрахунок інфляційних

Сторони договору мають право лише змінювати розмір процентів річних

Висновок, що міститься в постанові Верховного суду від 16 квітня 2020 року, говорить про імперативний характер вимог ч. 2 ст. 625 ЦК України. Цією правовою нормою передбачено можливість сторін у договорі лише змінювати розмір процентів річних. Право сторін у договорі забороняти та не застосовувати вимоги закону, встановлені ч. 2 ст. 625 ЦК України, вказаною правовою нормою не передбачено.

Витяг з Постанови Верховного суду по справі № 914/479/19 від 16 квітня 2020 року

Читати далі

Розрахунок індексу інфляції

Можливість нарахування інфляційних втрат в разі невиконання або несвоєчасного проведення грошових розрахунків передбачена положеннями ст. 625 Цивільного кодексу України. В економіці індекс інфляції фактично визначає рівень знецінення грошей (зменшення їх купівельної спроможності).

Нарахування інфляції починає здійснюватися з наступного дня, після того як грошове зобов'язання має бути виконане, а закінчується днем, який передував даті погашення боргу.

Читати далі

Одночасне стягнення процентів та збитків

Відсутні обмеження на одночасне стягнення процентів, передбачених ст. 536 ЦК, інфляційних збитків та трьох процентів річних, передбачених ст.625 ЦК

18 липня 2017 року Справа № 910/21211/16 Вищий господарський суд України

Читати далі

Яка відповідальність за несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг?

Комунальні послуги спрямовані на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи в забезпеченні: холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, установленому законодавством. Оплата послуг здійснюється відповідно до умов договорів та чинного законодавства. За несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг споживач несе відповідальність у вигляді передбачених законом санкцій

Читати далі

Розрахунок позовних вимог. Калькулятор ціни позову

Розрахунок ціни позовних вимог (далі також - розрахунок) - це відомий і досить зрозумілий на перший погляд процесуальний інструмент, який використовує позивач для обґрунтування своїх позовних вимог. Практичне значення розрахунку цілком передбачувано. Можна вказати на значення розрахунку для формування ціни позову. Розрахунок ціни позову дозволяє відповідачу намітити коло можливих заперечень проти позову, а також зустрічним позовом (зокрема, спрямоване до заліку початкового).

Читати далі

Як розрахувати пеню? Як обрати калькулятор?

В залежності від ваших вимог, для розрахунку пені оберіть калькулятор:

Пеня в розмірі подвійної ставки НБУ - найпоширеніший варіант санкцій передбачених у господарських договорах.

Читати далі

Штрафні санкціі в договорі. Про що треба знати?

ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО, ЩО РЕГУЛЮЄ ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ В ДОГОВОРІ?

На сьогоднішній день в Україні існує два Кодекси, якими встановлюється відповідальність: Цивільний кодекс України та Господарський кодекс України. Крім того, якщо відповідальність в договорі встановлюється за грошове зобов’язання, то є окремий Закон України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань» від 22.11.1996 № 543/96-ВР.

Читати далі

Корисні посилання

Ответственность за невыполнение договоров

Одновременное взыскание штрафа и пени

Продавець має право вимагати від покупця товар

Стягнення пені до повного виконання зобов'язань повністю відповідає законодавству

В случае просрочки платежей потребитель коммунальных услуг обязан уплатить санкции

Спори про визнання нікчемних правочинів недійсними

Національний банк України знизив облікову ставку до 13%

Калькулятор инфляции

Національний банк України знизив облікову ставку до 12.5%

Національний банк України зберіг облікову ставку незмінною на рівні 14%

Дивіться також:

розрахунок інфляційних втрат калькулятор розрахунок інфляційних нарахувань калькулятор нарахування інфляційних втрат калькулятор інфляційних збитків розрахунок інфляційних та 3 річних розрахунок інфляційних втрат та 3 річних розрахунок інфляційних втрат приклад розрахунок 3 річних та інфляційних онлайн калькулятор розрахунку інфляційних втрат калькулятор інфляційних втрат інфляційних збитків розрахунок інфляційних розрахунок 3 річних та інфляційних втрат розрахунок пені інфляційних та 3 річних розрахунок інфляційних онлайн розрахунок інфляційних витрат розрахунок інфляційних втрат онлайн розрахунок інфляційних втрат калькулятор онлайн калькулятор інфляційних онлайн калькулятор інфляційних втрат розрахунок інфляційних втрат формула формула розрахунку інфляційних втрат розрахунок інфляційних втрат розрахунок інфляційних збитків нарахування інфляційних втрат