Розрахунок інфляційних нарахувань

Розрахунок інфляційних нарахувань

У відповідності до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Детальні роз’яснення для розрахунку інфляційних вміщені у Постанові про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань. (Постанова Пленуму Вищого господарського суду № 14 від 17.12.2013 року).

Інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена частиною другою статті 625 ЦК України, не є штрафною санкцією, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті.

Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожен період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання.

Індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць.

Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи рекомендацій щодо порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ, викладені в листі Верховного Суду України від 03.04.1997 № 62-97р.

До вимог про стягнення суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції застосовується загальна позовна давність (стаття 257 ЦК України).

Корисні посилання

Часткове задоволення вимоги банку

Зменшення розміру штрафу та пені

Розрахунок ціни позову калькулятор

Расчет пени калькулятор

Калькулятор інфляції

Об ответственности за несвоевременное выполнение денежных обязательств госпредприятиями

Ответственность за невыполнение договоров

Назва штрафної санкціі практичного значення не має

Стягнення пені до повного виконання зобов'язань повністю відповідає законодавству

Взыскание процентов и пени

Дивіться також:

розрахунок інфляційних витрат формула розрахунку інфляційних втрат розрахунок інфляційних збитків розрахунок інфляційних втрат інфляційних збитків розрахунок пені інфляційних та 3 річних розрахунок інфляційних та 3 річних калькулятор інфляційних збитків розрахунок інфляційних нарахувань калькулятор інфляційних втрат калькулятор нарахування інфляційних втрат розрахунок інфляційних втрат та 3 річних розрахунок інфляційних втрат приклад розрахунок інфляційних втрат формула калькулятор інфляційних нарахування інфляційних втрат калькулятор розрахунку інфляційних втрат розрахунок 3 річних та інфляційних втрат розрахунок інфляційних втрат калькулятор онлайн розрахунок інфляційних онлайн розрахунок інфляційних втрат онлайн стягнення інфляційних нарахувань і відсотків річних після прийняття судового рішення розрахунок інфляційних втрат калькулятор розрахунок інфляційних розрахунок 3 річних та інфляційних онлайн