Калькулятор нарахування інфляційних втрат

Калькулятор нарахування інфляційних втрат

Розрахунок індексу інфляції

Можливість нарахування інфляційних втрат в разі невиконання або несвоєчасного проведення грошових розрахунків передбачена положеннями ст. 625 Цивільного кодексу України. В економіці індекс інфляції фактично визначає рівень знецінення грошей (зменшення їх купівельної спроможності).

Нарахування інфляції починає здійснюватися з наступного дня, після того як грошове зобов'язання має бути виконане, а закінчується днем, який передував даті погашення боргу.

Читати далі

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Постанова ВГСУ від 01.11.2012 р. №5011-32/5219-2012

Стягнути з контрагента суму основного боргу за укладеним господарським договором — лише початок. Далі — проблеми лише починаються...

Спочатку потрібно отримати наказ про стягнення грошових сум за рішенням господарського суду, яке набрало законної сили. Потім віднести його державному виконавцю, який має вчинити відповідні виконавчі дії щодо погашення боргу.

Читати далі

Сторони договору мають право лише змінювати розмір процентів річних

Висновок, що міститься в постанові Верховного суду від 16 квітня 2020 року, говорить про імперативний характер вимог ч. 2 ст. 625 ЦК України. Цією правовою нормою передбачено можливість сторін у договорі лише змінювати розмір процентів річних. Право сторін у договорі забороняти та не застосовувати вимоги закону, встановлені ч. 2 ст. 625 ЦК України, вказаною правовою нормою не передбачено.

Витяг з Постанови Верховного суду по справі № 914/479/19 від 16 квітня 2020 року

Читати далі

Калькулятор інфляції

Інфляційні втрати нараховуються тільки на заборгованість у гривні. Якщо у вас заборгованість обчислюється в доларах США, євро або іншою валютою, то інфляційні втрати на цей борг не нараховуються.

Читати далі

Розрахунок інфляційних нарахувань

У відповідності до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Детальні роз’яснення для розрахунку інфляційних вміщені у Постанові про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань. (Постанова Пленуму Вищого господарського суду № 14 від 17.12.2013 року).

Читати далі

Як розрахувати пеню? Як обрати калькулятор?

В залежності від ваших вимог, для розрахунку пені оберіть калькулятор:

Пеня в розмірі подвійної ставки НБУ - найпоширеніший варіант санкцій передбачених у господарських договорах.

Читати далі

Строк нарахування пені

Лише у разі відсутності умов у договорі про строки нарахування штрафних санкцій їх нарахування припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

27 липня 2017 року Справа № 910/16954/14 Вищий господарський суд України

Читати далі

Корисні посилання

Закон України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» не поширюється на правовідносини сторін

Назва штрафної санкціі практичного значення не має

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Калькулятор розрахунку пені за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань

Неустойка, штраф, пеня які розміри та вимоги?

Проценти за користування грошовими коштами та пеня

Расчет пени калькулятор

Яка відповідальність за несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг?

Як розрахувати пеню? Як обрати калькулятор?

Ответственность за коммунальные долги. Что нужно знать?

Дивіться також:

порядок нарахування інфляційних втрат калькулятор нарахування пені розрахунок інфляційних втрат калькулятор нарахування інфляційних втрат калькулятор інфляційних втрат онлайн калькулятор інфляційних втрат калькулятор інфляційних та 3 процентів річних калькулятор розрахунку інфляційних втрат калькулятор нарахування індексації за 2021 розрахунок інфляційних втрат приклад нарахування інфляційних втрат розрахунок інфляційних втрат формула розрахунок інфляційних втрат онлайн формула розрахунку інфляційних втрат калькулятор інфляційних втрат та 3 річних калькулятор інфляційних розрахунок інфляційних втрат калькулятор онлайн розрахунок інфляційних втрат та 3 річних калькулятор нарахування пені 2021 калькулятор нарахування індексації нарахування пені калькулятор калькулятор інфляційних збитків калькулятор нарахування пені 2019 розрахунок інфляційних втрат калькулятор розрахунок 3 річних та інфляційних втрат