Калькулятор інфляційних втрат

Калькулятор інфляційних втрат

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Постанова ВГСУ від 01.11.2012 р. №5011-32/5219-2012

Стягнути з контрагента суму основного боргу за укладеним господарським договором — лише початок. Далі — проблеми лише починаються...

Спочатку потрібно отримати наказ про стягнення грошових сум за рішенням господарського суду, яке набрало законної сили. Потім віднести його державному виконавцю, який має вчинити відповідні виконавчі дії щодо погашення боргу.

Читати далі

Сторони договору мають право лише змінювати розмір процентів річних

Висновок, що міститься в постанові Верховного суду від 16 квітня 2020 року, говорить про імперативний характер вимог ч. 2 ст. 625 ЦК України. Цією правовою нормою передбачено можливість сторін у договорі лише змінювати розмір процентів річних. Право сторін у договорі забороняти та не застосовувати вимоги закону, встановлені ч. 2 ст. 625 ЦК України, вказаною правовою нормою не передбачено.

Витяг з Постанови Верховного суду по справі № 914/479/19 від 16 квітня 2020 року

Читати далі

Розрахунок індексу інфляції

Можливість нарахування інфляційних втрат в разі невиконання або несвоєчасного проведення грошових розрахунків передбачена положеннями ст. 625 Цивільного кодексу України. В економіці індекс інфляції фактично визначає рівень знецінення грошей (зменшення їх купівельної спроможності).

Нарахування інфляції починає здійснюватися з наступного дня, після того як грошове зобов'язання має бути виконане, а закінчується днем, який передував даті погашення боргу.

Читати далі

Калькулятор інфляції

Інфляційні втрати нараховуються тільки на заборгованість у гривні. Якщо у вас заборгованість обчислюється в доларах США, євро або іншою валютою, то інфляційні втрати на цей борг не нараховуються.

Читати далі

Подання заяв з кредиторськими вимогами

Граничний строк при поданні заяв з кредиторськими вимогами із заборгованості по заробітній платі не застосовується - 19 липня 2017 року Справа № 904/3388/15 Вищий господарський суд України

Читати далі

Розрахунок інфляційних нарахувань

У відповідності до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Детальні роз’яснення для розрахунку інфляційних вміщені у Постанові про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань. (Постанова Пленуму Вищого господарського суду № 14 від 17.12.2013 року).

Читати далі

Одночасне стягнення процентів та збитків

Відсутні обмеження на одночасне стягнення процентів, передбачених ст. 536 ЦК, інфляційних збитків та трьох процентів річних, передбачених ст.625 ЦК

18 липня 2017 року Справа № 910/21211/16 Вищий господарський суд України

Читати далі

Корисні посилання

Часткове задоволення вимоги банку

Как обеспечить исполнение обязательств по договору?

Надання відповідачу відстрочки виконання судового рішення

Судове рішення не позбавляє права на штрафні санкції

Розмір і термін нарахування штрафних санкцій

Проценти за користування грошовими коштами та пеня

Види і розмір штрафних санкцій

Зменшення розміру штрафу та пені

Рекомендації відносно порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ

Національний банк України зберіг облікову ставку незмінною на рівні 14%

Дивіться також:

калькулятор розрахунку інфляційних втрат онлайн калькулятор інфляційних втрат розрахунок інфляційних втрат онлайн інфляційних збитків калькулятор інфляційних та 3 процентів річних розрахунок інфляційних втрат калькулятор онлайн калькулятор інфляційних втрат розрахунок інфляційних та 3 річних розрахунок інфляційних збитків розрахунок інфляційних розрахунок інфляційних втрат розрахунок інфляційних втрат формула калькулятор нарахування інфляційних втрат розрахунок інфляційних онлайн калькулятор інфляційних втрат та 3 річних калькулятор інфляційних збитків порядок нарахування інфляційних втрат розрахунок інфляційних витрат розрахунок 3 річних та інфляційних втрат розрахунок інфляційних втрат та 3 річних розрахунок інфляційних втрат калькулятор розрахунок інфляційних втрат приклад калькулятор інфляційних нарахування інфляційних втрат формула розрахунку інфляційних втрат