Розрахунок суми боргу з урахуванням індексу інфляції

Розрахунок суми боргу з урахуванням індексу інфляції

Розрахунок інфляційних нарахувань

У відповідності до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Детальні роз’яснення для розрахунку інфляційних вміщені у Постанові про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань. (Постанова Пленуму Вищого господарського суду № 14 від 17.12.2013 року).

Читати далі

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Постанова ВГСУ від 01.11.2012 р. №5011-32/5219-2012

Стягнути з контрагента суму основного боргу за укладеним господарським договором — лише початок. Далі — проблеми лише починаються...

Спочатку потрібно отримати наказ про стягнення грошових сум за рішенням господарського суду, яке набрало законної сили. Потім віднести його державному виконавцю, який має вчинити відповідні виконавчі дії щодо погашення боргу.

Читати далі

Калькулятор інфляції

Інфляційні втрати нараховуються тільки на заборгованість у гривні. Якщо у вас заборгованість обчислюється в доларах США, євро або іншою валютою, то інфляційні втрати на цей борг не нараховуються.

Читати далі

Розрахунок індексу інфляції

Можливість нарахування інфляційних втрат в разі невиконання або несвоєчасного проведення грошових розрахунків передбачена положеннями ст. 625 Цивільного кодексу України. В економіці індекс інфляції фактично визначає рівень знецінення грошей (зменшення їх купівельної спроможності).

Нарахування інфляції починає здійснюватися з наступного дня, після того як грошове зобов'язання має бути виконане, а закінчується днем, який передував даті погашення боргу.

Читати далі

Яка відповідальність за несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг?

Комунальні послуги спрямовані на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи в забезпеченні: холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, установленому законодавством. Оплата послуг здійснюється відповідно до умов договорів та чинного законодавства. За несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг споживач несе відповідальність у вигляді передбачених законом санкцій

Читати далі

Калькулятор штрафних санкцій

Калькулятор майнових втрат та санкцій

Пеня за несвоєчасне виконання

За правилами ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання (ч. 2 ст. 549 ЦК України). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 ЦК України).

Читати далі

Штрафні санкціі в договорі. Про що треба знати?

ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО, ЩО РЕГУЛЮЄ ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ В ДОГОВОРІ?

На сьогоднішній день в Україні існує два Кодекси, якими встановлюється відповідальність: Цивільний кодекс України та Господарський кодекс України. Крім того, якщо відповідальність в договорі встановлюється за грошове зобов’язання, то є окремий Закон України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань» від 22.11.1996 № 543/96-ВР.

Читати далі

Корисні посилання

Калькулятор инфляции

Подання заяв з кредиторськими вимогами

Акт звірки не є доказом

Стягнення пені до повного виконання зобовязань

Зменшення розміру штрафу та пені

Сторони договору мають право лише змінювати розмір процентів річних

Про правильність нарахування пені та обчислення строку позовної давності

Національний банк України зберіг облікову ставку незмінною на рівні 14%

Одночасне стягнення штрафу та пені

Калькулятор інфляції

Дивіться також:

розрахунок інфляції онлайн розрахунок індексу інфляції за період онлайн калькулятор розрахунку індексу інфляції розрахунок інфляції розрахунок індексу інфляції 2018 калькулятор індексу інфляції онлайн калькулятор індексу інфляції калькулятор індексації боргу розрахунок 3 річних від простроченої суми калькулятор розрахунок індексу інфляції калькулятор індексу інфляції ліга розрахунок індексу інфляції калькулятор калькулятор розрахунку індексу інфляції та 3 річних розрахунок індексу інфляції 2021 методика розрахунку індексу інфляції формула розрахунку індексу та рівня інфляції формула розрахунку індексу інфляції розрахунок суми боргу з урахуванням індексу інфляції розрахунок індексу інфляції формула калькулятор розрахунку індексу інфляції розрахунок інфляції калькулятор розрахунок індексу інфляції та 3 річних розрахунок індексу інфляції приклад нарахування 3 річних та індексу інфляції нарахування індексу інфляції та 3% річних за тепло не правомірно