Калькулятор інфляції

Калькулятор інфляції

Інфляційні втрати нараховуються тільки на заборгованість у гривні. Якщо у вас заборгованість обчислюється в доларах США, євро або іншою валютою, то інфляційні втрати на цей борг не нараховуються.

На інфляційні втрати поширюється загальна позовна давність у три роки. Але я рекомендую налічувати інфляційні втрати на весь період прострочення незалежно від виходу за межі позовної давності. Така позиція пояснюється тим, що позовна давність застосовується лише за заявою сторони у справі та суд за своєю ініціативою не може її застосувати. А може так виявитися, що Ваші опоненти не підковані в законодавстві і такої заяви не подадуть і суд буде змушений стягнути всю суму інфляційних втрат.

Інфляційні втрати нараховуються на кожну суму окремо. Для спрощення розрахунків індексу інфляції можете скористатися калькулятором інфляційних втрат, який розташований тут.

Господарський процес

Якщо Вам необхідно розрахувати інфляційні втрати для звернення з відповідним позовом до господарського суду, то порядок розрахунку боргу з урахуванням індексу інфляції визначений Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17 грудня 2013 року "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань".

Встановлено, що застосовується індекс інфляції, починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому повинен бути здійснений платіж. Тобто в господарському процесі незалежно від числа виникнення заборгованості індекс інфляції буде застосовуватися тільки з наступного місяця. Враховуйте це при проведенні розрахунків, так як суди на сьогоднішній день можуть зобов'язати провести перерахунок з урахуванням вимог постанови пленуму ВГСУ.

Запитання й відповіді
Корисні посилання

Часті помилки позичальників в МФО (мікрофінансової організації)

5 практичних порад адвоката про те, як виграти суд з МФО в Україні

Чим обґрунтовується законність онлайн-договору мікропозики? Чи має взагалі договір мікропозики законну силу?

Прогноз розміру мінімальної заробітної плати

Як розрахувати пеню? Як обрати калькулятор?

Калькулятор пені онлайн розрахунок

Стягнення пені до повного виконання зобовязань

Стягнення пені до повного виконання зобов'язань повністю відповідає законодавству

Поновлення процесуальних строків у Цивільному процесі

Порядок розрахунку пені за прострочення сплати аліментів

Дивіться також:

калькулятор 3 річних та інфляції калькулятор індексу інфляції калькулятор індексу інфляції ліга розрахунок інфляції калькулятор калькулятор індексу інфляції онлайн калькулятор інфляції украина калькулятор 3 річних та індекс інфляції калькулятор інфляції калькулятор інфляції 2021 індекс інфляції калькулятор коефіцієнт інфляції калькулятор калькулятор інфляції онлайн калькулятор розрахунку індексу інфляції та 3 річних калькулятор інфляції та 3% річних онлайн калькулятор інфляції 2019 калькулятор пені 3 річних та інфляції калькулятор розрахунку пені 3 річних та інфляції калькулятор нарахування пені , інфляції, 3% річних калькулятор інфляції та 3 річних онлайн калькулятор індекса інфляції калькулятор розрахунку індексу інфляції онлайн калькулятор розрахунку індексу інфляції калькулятор індекс інфляції розрахунок індексу інфляції калькулятор індекс інфляції онлайн калькулятор