Нарахування індексу інфляції та 3% річних за тепло не правомірно

Нарахування індексу інфляції та 3% річних за тепло не правомірно

Про зарахування зустрічних позовних вимог

Заява відповідача про зарахування зустрічних позовних вимог, які в даному випадку не є безспірними, правомірно не врахована

20 липня 2017 року Справа № 904/5375/16 Вищий господарський суд України

«За змістом норми ст. 602 ЦК України зарахування зустрічних однорідних вимог не допускається, зокрема у разі спливу позовної давності.

Позивачем було заявлено відповідну заяву про сплив позовної давності по заборгованості за поставками, здійсненими за договором № 116 від 16.10.2012р.

Читати далі

Розрахунок інфляційних нарахувань

У відповідності до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Детальні роз’яснення для розрахунку інфляційних вміщені у Постанові про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань. (Постанова Пленуму Вищого господарського суду № 14 від 17.12.2013 року).

Читати далі

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Після стягнення суми боргу кредитор ще має право на інфляційні та 3% річних

Постанова ВГСУ від 01.11.2012 р. №5011-32/5219-2012

Стягнути з контрагента суму основного боргу за укладеним господарським договором — лише початок. Далі — проблеми лише починаються...

Спочатку потрібно отримати наказ про стягнення грошових сум за рішенням господарського суду, яке набрало законної сили. Потім віднести його державному виконавцю, який має вчинити відповідні виконавчі дії щодо погашення боргу.

Читати далі

Калькулятор штрафних санкцій

Калькулятор майнових втрат та санкцій

Пеня за несвоєчасне виконання

За правилами ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання (ч. 2 ст. 549 ЦК України). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 ЦК України).

Читати далі

Яка відповідальність за несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг?

Комунальні послуги спрямовані на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи в забезпеченні: холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, установленому законодавством. Оплата послуг здійснюється відповідно до умов договорів та чинного законодавства. За несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг споживач несе відповідальність у вигляді передбачених законом санкцій

Читати далі

Калькулятор інфляції

Інфляційні втрати нараховуються тільки на заборгованість у гривні. Якщо у вас заборгованість обчислюється в доларах США, євро або іншою валютою, то інфляційні втрати на цей борг не нараховуються.

Читати далі

Строк нарахування пені

Лише у разі відсутності умов у договорі про строки нарахування штрафних санкцій їх нарахування припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

27 липня 2017 року Справа № 910/16954/14 Вищий господарський суд України

Читати далі

Корисні посилання

Продавець має право вимагати від покупця товар

Стягнення пені до повного виконання зобовязань

Калькулятор штрафних санкцій

Стягнення з кожного поручителя окремо

Цена иска. Расчет. Калькулятор цены иска

Право сторін визначати у договорі розмір санкцій за прострочення виконання зобов'язання і строки їх нарахування

Одночасне стягнення штрафу та пені

Національний банк України знизив облікову ставку до 13%

Як розрахувати пеню? Як обрати калькулятор?

Обязательность оплаты аренды и санкций

Дивіться також:

розрахунок індексу інфляції калькулятор методика розрахунку індексу інфляції розрахунок індексу інфляції приклад калькулятор розрахунку індексу інфляції та 3 річних розрахунок індексу інфляції 2021 нарахування пені 3% річних нарахування індексу інфляції та 3% річних за тепло не правомірно калькулятор індексу інфляції калькулятор нарахування пені , інфляції, 3% річних розрахунок індексу інфляції за період калькулятор розрахунку індексу інфляції розрахунок 3 річних та інфляції калькулятор індексу інфляції онлайн калькулятор 3 річних та інфляції розрахунок інфляції та 3 річних розрахунок індексу інфляції формула формула розрахунку індексу та рівня інфляції онлайн калькулятор розрахунку індексу інфляції формула розрахунку індексу інфляції нарахування 3 річних та індексу інфляції розрахунок індексу інфляції розрахунок індексу інфляції та 3 річних розрахунок суми боргу з урахуванням індексу інфляції калькулятор індексу інфляції ліга розрахунок індексу інфляції 2018