Нарахування пені 3% річних

Нарахування пені 3% річних

Строк нарахування пені

Лише у разі відсутності умов у договорі про строки нарахування штрафних санкцій їх нарахування припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

27 липня 2017 року Справа № 910/16954/14 Вищий господарський суд України

Читати далі

Яка відповідальність за несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг?

Комунальні послуги спрямовані на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи в забезпеченні: холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, установленому законодавством. Оплата послуг здійснюється відповідно до умов договорів та чинного законодавства. За несвоєчасну оплату спожитих комунальних послуг споживач несе відповідальність у вигляді передбачених законом санкцій

Читати далі

Право сторін визначати у договорі розмір санкцій за прострочення виконання зобов'язання і строки їх нарахування

Законодавець передбачив право сторін визначати у договорі розмір санкцій за прострочення виконання зобов'язання і строки їх нарахування.

17 серпня 2017 року Справа № 910/16952/14 Вищий господарський суд України

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/68364535

«Відповідно до ч. 6 ст. 232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Читати далі

Як розрахувати пеню? Як обрати калькулятор?

В залежності від ваших вимог, для розрахунку пені оберіть калькулятор:

Пеня в розмірі подвійної ставки НБУ - найпоширеніший варіант санкцій передбачених у господарських договорах.

Читати далі

Право на власний розсуд врегулювати свої відносини

Сторони мають право на власний розсуд врегулювати свої відносини щодо нарахування штрафних санкцій, у тому числі мають право пов’язувати період нарахування пені з вказівкою на подію, яка має неминуче настати.

Правова позиція Верховного Суду України від 21 червня 2017 року у справі №3-432гс17:

"Приписами цивільного законодавства передбачено, що зобов’язання має бути виражене у грошовій одиниці України – гривні, сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов’язання в іноземній валюті.

Читати далі

Розмір і термін нарахування штрафних санкцій

Встановивши розмір і термін нарахування штрафних санкцій за порушення грошового зобов’язання, законодавець передбачив також і право сторін врегулювати ці відносини у договорі.

Отже в таких випадках 6 - ма місяцями все не обмежується.

Постанова від 21 червня 2017 року № 3-432гс17

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України

Читати далі

Одночасне стягнення процентів та збитків

Відсутні обмеження на одночасне стягнення процентів, передбачених ст. 536 ЦК, інфляційних збитків та трьох процентів річних, передбачених ст.625 ЦК

18 липня 2017 року Справа № 910/21211/16 Вищий господарський суд України

Читати далі

Корисні посилання

Розмір і термін нарахування штрафних санкцій

Калькулятор інфляції

Зменшення розміру штрафних санкцій

Калькулятор пені онлайн розрахунок

Часткове задоволення вимоги банку

Расчет штрафных санкций. Украинское законодательство

Розрахунок індексу інфляції

Строк нарахування пені

Національний банк України зберіг облікову ставку незмінною на рівні 14%

Расчет пени. Практические рекомендации

Дивіться також:

калькулятор нарахування пені , інфляції, 3% річних період нарахування пені нарахування 3 річних та індексу інфляції нарахування пені онлайн нарахування індексу інфляції та 3% річних за тепло не правомірно розрахунок пені та 3 річних онлайн нарахування пені за договором калькулятор пені 3 річних та інфляції розрахунок пені інфляційних та 3 річних калькулятор нарахування пені за договором підряду нарахування пені калькулятор нарахування пені 2021 нарахування пені 3% річних формула нарахування пені нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати нарахування пені в господарському процесі розрахунок пені та 3 річних строк нарахування пені 6 місяців строки нарахування пені нарахування пені у 2021 калькулятор нарахування пені 2019 порядок нарахування пені нарахування пені калькулятор строк нарахування пені калькулятор нарахування пені