Державна реєстрація інвестиційного банківського депозиту

Державна реєстрація інвестиційного банківського депозиту

Державна реєстрація інвестиційного банківського депозиту - запорука поширення на таку іноземну інвестицію дії державних гарантій

17 листопада 2016 р. К/800/35769/15 Колегія суддів Вищого адміністративного суду України

«…інвестиційний банківський вклад (депозит), розміщений нерезидентом у банку України в іноземній валюті, безумовно є іноземною інвестицією в об'єкти інвестиційної діяльності відповідно до законодавства України.

Розміщення нерезидентом-інвестором інвестиційного банківського вкладу на підставі договору цільового банківського вкладу є однією з форм іноземного інвестування, відмінною від здійснення інвестицій іноземним інвестором без створення юридичної особи на підставі договорів про спільну інвестиційну діяльність із суб'єктами господарської діяльності України.

Інвестиційний банківський вклад, розміщений нерезидентом інвестором у банку України на підставі цільового банківського вкладу, підлягав державній реєстрації, яка є запорукою поширення на таку іноземну інвестицію дії державних гарантій, встановлених Законом України «Про режим іноземного інвестування».

Дана позиція узгоджується з узагальненим науково-консультативним висновком Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України від 31.05.2016 року та висновком науково-правової експертизи ради науково-правових експертиз при інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.»

З резолютивної частини

«Визнати протиправними дії Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків щодо відмови зробити відмітку на інформаційному повідомленні про фактичне внесення іноземної інвестиції «ЗУКК Трейдінг Лімітед».