Стягнення заборгованості в іноземній валюті

Стягнення заборгованості в іноземній валюті

Стягнення заборгованості в іноземній валюті необхідно виконувати, виходячи саме із встановленого розміру зобов'язання у відповідній валюті

26 липня 2017 року Справа № 38/281 Вищий господарський суд України

«…судовим рішенням у даній справі стягнуто з відповідача на користь позивача заборгованість по основному боргу за кредитним договором № 233 від 23.11.2005 у розмірі 265 039,38 доларів США, 3 726,65 доларів США заборгованості по сплаті процентів за користування кредитом, 29 929,00 доларів США пені за несвоєчасну плату по кредиту, 253,00 доларів США пені за несвоєчасну плату процентів за користування кредитом, 2 989,48 доларів США державного мита та 112,51 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу. 25.02.2010 господарським судом міста Києва, в порядку ст. 116 ГПК України, видано відповідний наказ на виконання зазначеного рішення»

. «…є вірним висновок судів попередніх інстанцій про те, що виконання судового рішення як примусове, так і добровільне, у спорі про стягнення заборгованості в іноземній валюті необхідно виконувати, виходячи саме із встановленого розміру зобов'язання у відповідній валюті, а не його гривневого еквіваленту, тим більше, встановленого на момент прийняття рішення у справі, а не на момент фактичного виконання, яке, як у даному випадку, відбулося через тривалий час після винесення судового рішення, позаяк дії державного виконавця з закінчення виконавчого провадження ВП № 18076622 та прийняття відповідної постанови 14.04.2016 правомірно розцінені судами попередніх інстанцій як незаконні, а зазначена постанова визнана недійсною.»

Запитання й відповіді
Корисні посилання

Часті помилки позичальників в МФО (мікрофінансової організації)

5 практичних порад адвоката про те, як виграти суд з МФО в Україні

Чим обґрунтовується законність онлайн-договору мікропозики? Чи має взагалі договір мікропозики законну силу?

Прогноз розміру мінімальної заробітної плати

Як розрахувати пеню? Як обрати калькулятор?

Калькулятор пені онлайн розрахунок

Стягнення пені до повного виконання зобовязань

Стягнення пені до повного виконання зобов'язань повністю відповідає законодавству

Поновлення процесуальних строків у Цивільному процесі

Порядок розрахунку пені за прострочення сплати аліментів