Стягнення заборгованості в іноземній валюті

Стягнення заборгованості в іноземній валюті

Стягнення заборгованості в іноземній валюті необхідно виконувати, виходячи саме із встановленого розміру зобов'язання у відповідній валюті

26 липня 2017 року Справа № 38/281 Вищий господарський суд України

«…судовим рішенням у даній справі стягнуто з відповідача на користь позивача заборгованість по основному боргу за кредитним договором № 233 від 23.11.2005 у розмірі 265 039,38 доларів США, 3 726,65 доларів США заборгованості по сплаті процентів за користування кредитом, 29 929,00 доларів США пені за несвоєчасну плату по кредиту, 253,00 доларів США пені за несвоєчасну плату процентів за користування кредитом, 2 989,48 доларів США державного мита та 112,51 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу. 25.02.2010 господарським судом міста Києва, в порядку ст. 116 ГПК України, видано відповідний наказ на виконання зазначеного рішення»

. «…є вірним висновок судів попередніх інстанцій про те, що виконання судового рішення як примусове, так і добровільне, у спорі про стягнення заборгованості в іноземній валюті необхідно виконувати, виходячи саме із встановленого розміру зобов'язання у відповідній валюті, а не його гривневого еквіваленту, тим більше, встановленого на момент прийняття рішення у справі, а не на момент фактичного виконання, яке, як у даному випадку, відбулося через тривалий час після винесення судового рішення, позаяк дії державного виконавця з закінчення виконавчого провадження ВП № 18076622 та прийняття відповідної постанови 14.04.2016 правомірно розцінені судами попередніх інстанцій як незаконні, а зазначена постанова визнана недійсною.»

Запитання й відповіді
Корисні посилання

Правила розрахунку лікарняних. Допомога по тимчасовій непрацездатності

Щодо індексації суми аліментів є позиція Верховного Суду

Аліменти. Розміри аліментів. Добровільна сплата, примусове стягнення аліментів

Судова практика. Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів. Справа № 572/1762/15-ц

Позовна давність - це законне право уникнути відповідальності

Исковая давность - это законное право избежать ответственности

Споживач може не оплачувати неякісні комунальні послуги

Рівень інфляції в Україні продовжує зростати

На яких підставах суди відмовляють у задоволенні позовів Приватбанку?

Часті помилки позичальників в МФО (мікрофінансової організації)