Акт звірки не є доказом

Акт звірки не є доказом

Акт звірки взаєморозрахунків не вважається документом, що підтверджує здійснення господарської операції між сторонами чи наявність зобов'язання за господарським договором

26 липня 2017 року Справа № 926/1908-б/14 Вищий господарський суд України

«…апеляційний суд дійшов висновку, що акт звірки взаєморозрахунків не вважається документом, що підтверджує здійснення господарської операції між сторонами чи наявність зобов'язання за господарським договором, оскільки він не відповідає вимогам, що ставляться до первинних документів. Отже акт звірки взаєморозрахунків на суму 2 818 397,12 грн. не підтверджує заборгованості боржника перед ТОВ "ТД "Боянівка" у зв'язку з чим у суду відсутні підстави для визнання вимог у вказаному розмірі на підставі такого доказу. Разом з тим, судами встановлено, що інших доказів для підтвердження заборгованості у розмірі 2 818 397,12 грн. не додано.

Прийшовши до висновку про безпідставність заявлених вимог за договором про задоволення зворотної вимоги щодо відшкодування витрат і договором поруки, суди дійшли вірного висновку про відхилення вимоги про визнання 2 636 657,37 грн. пені за вказаним договором».

Акт звіряння взаємних розрахунків доводить лише обставини про звіряння сторонами розрахунків між собою за певний період часу чи на конкретну дату. Правильність (достовірність) показників дебіторської чи кредиторської заборгованості цим актом не підтверджується. Тому він не являється доказом про визнання боржником своїх грошових зобов'язань перед кредитором.

Запитання й відповіді
Корисні посилання

Аліменти. Розміри аліментів. Добровільна сплата, примусове стягнення аліментів

Судова практика. Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів. Справа № 572/1762/15-ц

Позовна давність - це законне право уникнути відповідальності

Исковая давность - это законное право избежать ответственности

Споживач може не оплачувати неякісні комунальні послуги

Рівень інфляції в Україні продовжує зростати

На яких підставах суди відмовляють у задоволенні позовів Приватбанку?

Часті помилки позичальників в МФО (мікрофінансової організації)

5 практичних порад адвоката про те, як виграти суд з МФО в Україні

Чим обґрунтовується законність онлайн-договору мікропозики? Чи має взагалі договір мікропозики законну силу?