Розрахунок ціни позову калькулятор

Ціна позову, порядок її визначення

Для розрахунку ціни позову: збитків від інфляції, відсотків і пені за несвоєчасне виконання зобов'язань, необхідно виконати наступні дії:

  1. Відкрийте Юридичний калькулятор санкцій.
  2. Вкажіть суму заборгованості, яка виникла за грошовими зобов'язаннями.
  3. Вкажіть дату зобов'язання, яке прострочено.
  4. Вкажіть дату, на яку потрібно виконати розрахунок.
  5. Для початку розрахунку, натисніть кнопку "Розрахувати".
  6. У разі успішного розрахунку, ви побачите результати розрахунку ціни позову в сумі заборгованості, інфляційних, відсотків і пені у відповідному полі.

Визначення розміру судового збору за позовними заявами про стягнення грошових коштів, майна пов'язано із ціною позову. Ціна позову - це грошовий вираз майнових вимог позивача. Ціна позову визначається тільки щодо майнових вимог.

Ціна позову складається з грошової суми в гривнях, яка відображає заявлену грошову матеріально-правову вимогу позивача до відповідача і визначається за правилами, встановленими ст. 176 ЦПК України.

Ціна позову визначається:

1. у позовах про стягнення грошових коштів- сумою, яка стягується;

2. у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;

3. у позовах про стягнення аліментів - сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців;

4. у позовах про строкові платежі і видачі - сукупністю всіх платежів або видач, але не більше ніж за три роки;

5. у позовах про безстрокові або довічні платежі і видачі - сукупністю платежів або видач за три роки;

6. у позовах про зменшення або збільшення платежів або видач - сумою, на яку зменшуються або збільшуються платежі чи видачі, але не більше ніж за один рік;

7. у позовах про припинення платежів або видач - сукупністю платежів або видач, що залишилися, але не більше ніж за один рік;

8. у позовах про розірвання договору найму (оренди) або договору найму (оренди) житла- сукупністю платежів за користування майном або житлом протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки;

9. у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам - не нижче його балансової вартості;

10. у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог- загальною сумою всіх вимог.

Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи (ст. 176 ЦПК України).

Витрати, пов'язані з розглядом справи в суді

До витрат, пов'язаних з розглядом справи в суді, належать: на професійну правничу допомогу (ст. 137 ЦПК України), пов’язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи (ст. 139 ЦПК України), пов’язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів (ст. 140 ЦПК України), пов’язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

У зв'язку з прийняттям 8 липня 2011 р. Закону України "Про судовий збір" з цього переліку було виключено оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, які зараз входять до структури судового збору.

Отже, фактично це витрати, що пов'язані з розглядом справи в суді і з виконанням в ній рішення. За викликаними до суду свідками, експертами та перекладачами зберігається їх середній заробіток за місцем роботи. Якщо зазначені особи не є працівниками підприємств, установ, організацій, їм виплачується винагорода за явку до суду або виконану роботу в розмірі пропорційному до розміру мінімальної заробітної плати і не може перевищувати її розмір, обчислений за фактичні години відриву від звичайних занять. При виконанні ними процесуальних обов'язків свідка, експерта, перекладача за межами постійного місця проживання, їм відшкодовуються витрати, понесені у зв'язку з переїздом до місця виклику і назад, найманню житла і добові відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон .

Перекладачам, спеціалістам і експертам, яких призначено під час підготовки справи до розгляду або судового розгляду не в порядку службового доручення, за виконану роботу виплачується винагорода, що обчислюється пропорційно до середньої заробітної плати за кожну годину .

За правилом ст. 135 ЦПК України кошти, необхідні на оплату свідків, експертів, а також на проведення огляду на місці, вносить наперед сторона, яка порушила відповідне клопотання. Якщо виклик цих осіб або огляд на місці провадиться за клопотанням обох сторін або з ініціативи суду, потрібні для цього кошти вносяться обома сторонами порівну. Перелічені суми не вносяться стороною, звільненою від оплати судових витрат. В таких випадках оплата провадиться з коштів, що відпускаються за кошторисом суду.

Окремий порядок передбачений для стягнення витрат, пов'язаних з розшуком відповідача, місце фактичного перебування якого невідоме, і що можливо як за ініціативою суду, так і за заявою позивача. Для цього суд (суддя) виносить ухвалу, покладаючи розшук відповідача на органи внутрішніх справ, витрати котрих стягуються з відповідача на користь держави в розмірі до п'яти мінімальних заробітних плат .

До витрат, пов'язаних з розглядом справи, відносяться інші витрати, які ст. 133 ЦПК України не включені до судових витрат, але по суті є такими. Це, зокрема: 1) витрати заявника у справі окремого провадження про відновлення прав на втрачені цінні папери на пред'явника, пов'язані з публікацією в місцевій пресі оголошення про виклик до суду держателя цінного паперу (ст. 323 ЦПК України); 2) витрати сторони за фактичну втрату робочого часу та ін.

Витрати, понесені сторонами у справі, розподіляються між ними за правилами, встановленими ст. 141 ЦПК України. Стороні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони всі понесені витрати. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України "Про граничні розміри компенсації витрат, пов'язаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави".

Витрати, понесені позивачем при відмові його від позову, відповідачем не відшкодовуються. Але якщо позивач не підтримує своїх вимог внаслідок добровільного їх задоволення відповідачем після пред'явлення позову, то суд за заявою позивача присуджує з відповідача всі понесені у справі витрати.

Витрати у справі, понесені стороною, відшкодовуються не тільки другою стороною, а також у передбачених законом випадках за рахунок держави. Так, при відмові повністю або частково в позові органам прокуратури, а також органам державного управління, іншим організаціям, установам, підприємствам і окремим громадянам, які звернулися з вимогою до суду на захист прав та охоронюваних інтересів інших осіб, відповідачеві відшкодовуються з коштів бюджету понесені ним у справі витрати повністю або пропорційно тій частині позовних вимог, в якій позивачеві відмовлено.

В разі відмови в позові позивачеві, звільненому від сплати судових витрат, вони приймаються на рахунок держави. Якщо обидві сторони звільнені від сплати витрат, то понесені судом витрати у зв'язку з розглядом справи відносяться за рахунок держави.

Витрати, понесені судом, стягуються з кожної сторони пропорційно до тієї частини позову, щодо якої рішення постановлено проти неї, і зараховуються в бюджет. Коли сторона, на користь якої постановлено рішення, звільнена від сплати судових витрат, то останні стягуються з другої сторони у бюджет держави.


Сподобалась стаття?

Поділіться інформацією з друзями

Детальніше про калькулятори, які можуть бути корисними для вас:

Професійний юридичний калькулятор штрафних санкцій

★★★★★ 5 (10)

За допомогою калькулятора пені, процентів та інфляційних втрат ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову. Калькулятор враховує як продовження строків, так і мораторій на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу. Застосовано мораторій на нарахування санкцій за несвоєчасне виконання кредитних зобов'язань у період дії воєнного стану; з урахуванням продовження строків на період дії карантину та воєнного стану

Останні відгуки (9 відгуків):

incognoto, залишено 26.06.2023, 12:48

Доброго дня. А яким чином у даній таблиці можна вказувати строк оплати, коли мав би настати? Тобто, є лише рядок про нарахування суми і є рядок про оплату. А з якого строку рахувати прострочену заборгованість немає...

Відповідь Calculator.In.Ua

Доброго дня. Поле Дата в таблиці - це дата початку прострочення (для видаткових документів) або дата платежу (для прибуткових) відповідно

incognoto, залишено 27.03.2023, 15:12

дякую

incognoto, залишено 14.03.2023, 11:35

добре

Професійний юридичний калькулятор інфляційних нарахувань, процентів та пені

★★★★★ 5 (1)

За допомогою професійного юридичного калькулятора інфляційних нарахувань, процентів та пені за недобросовісне виконання тривалих зобов'язань ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову. Калькулятор враховує продовження строків на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу. Розрахунок інфляції за методикою, яка викладена у листі Верховного Суду України "Рекомендації щодо порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ" від 03.04.1997 № 62-97р, Постановах КГС Верховного Суду України від 21.05.2019 у справі № 916/2889/13 та від 14.01.2020 у справі № 924/532/19Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу. Розрахунок інфляції за методикою, яка викладена у Постанові ОП КГС Верховного Суду України від 26.06.2020 у справі № 905/21/19Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу за двома постачаннями за одним договором і оплати за цими постачаннями здійснювалися окремоПриклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу за двома договорами постачання та оплати за цими договорами здійснювалися окремо

Останні відгуки (1 відгук):

incognoto, залишено 12.03.2024, 11:05

дуже сподобалось

Юридичний калькулятор інфляції, процентів та пені

★★★★☆ 4.33 (6)

За допомогою калькулятора інфляційних нарахувань, процентів та пені за недобросовісне виконання зобов'язання ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову. Калькулятор враховує продовження строків на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені на суму боргу з урахуванням продовження строків на період дії карантину та воєнного стану

Останні відгуки (9 відгуків):

incognoto, залишено 01.06.2023, 11:54

Доброго дня! Як можна розрахувати інфляційні втрати за різні періоди?

Відповідь Calculator.In.Ua

Доброго дня! Для розрахунку інфляційних втрат за різні періоди скористайтесь відповідним калькулятором

incognoto, залишено 16.02.2023, 16:43

Як розрахувати пеню по податках? Для цього термін 6 міс не діє, потрібно за весь період

Відповідь Calculator.In.Ua

Доброго дня! Для розрахунку пені по податках скористайтесь відповідним калькулятором

incognoto, залишено 05.12.2022, 10:59

супер

Юридичний калькулятор інфляції та процентів згідно зі ст. 625 ЦК України

★★★★★ 5 (7)

За допомогою калькулятора інфляції та процентів ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову за недобросовісне виконання зобов'язання згідно з вимогами ст. 625 ЦК України. Калькулятор враховує як продовження строків, так і мораторій на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції та процентів згідно з вимогами ст. 625 ЦК України

Останні відгуки (4 відгуки):

incognoto, залишено 05.04.2024, 16:25

Дякую за зручний та корисний інструмент в роботі юриста!

incognoto, залишено 08.09.2023, 20:59

Платформа супер. Дуже допомогла в розрахунках..

incognoto, залишено 02.07.2023, 21:44

дуже зручний

Професійний юридичний калькулятор штрафних санкцій за житлово-комунальні послуги

★★★★★ 5 (1)

За допомогою калькулятора інфляційних нарахувань, процентів та пені ви можете провести онлайн розрахунок ціни позову про стягення боргу за житлово-комунальні послуги. Калькулятор враховує як продовження строків, так і мораторій на нарахування санкцій на період дії карантину та воєнного стану

Категорія: Зведені санкції

Приклади розрахунків: Приклад розрахунку інфляції, процентів та пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг (згідно з вимогами ст. 625 ЦК України та ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги") за тривалими зобов'язаннями. З застосуванням дії мораторію; продовження строків на період дії карантину та воєнного стану (ЖЕК, ЖКП, ОСББ)

Останні відгуки (0 відгуків):

Відгуки відсутні

Детальніше про приклади:

Корисні статті:

2024-04-20

Розрахунок позовних вимог. Калькулятор ціни позову

Розрахунок ціни позовних вимог - це відомий процесуальний інструмент, який використовує позивач для обґрунтування своїх позовних вимог

2024-04-20

Розрахунок індексу інфляції

Можливість нарахування інфляційних втрат в разі невиконання або несвоєчасного проведення грошових розрахунків передбачена положеннями ст. 625 Цивільного кодексу

2021-05-27

Як розрахувати пеню? Як обрати калькулятор?

Як обрати калькулятор для розрахунку пені за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань? Як розрахувати пеню розмір якої встановлено умовами договору?

2024-02-12

Інфляція та її індекс в Україні

Інфляція – що це таке та яку роль відіграє Індекс інфляції в Україні. Інфляція – це зростання рівня цін на товари та послуги в економіці. Основною причиною інфляції є надмірне збільшення грошової маси

2023-03-22

Етапи отримання компенсації збитків, завданих в результаті порушення прав

Отримання компенсації збитків, завданих в результаті порушення прав громадян або юридичних осіб, передбачає деякі етапи, які необхідно виконати