Підказки з перекладом

Спливаючі підказки з перекладом з'являються під час наведення курсору на іконку . На сенсорних екранах для визову підказки виконайте одинарний тап на відповідну іконку.Des info-bulles contextuelles apparaissent lorsque vous survolez l'icône. Sur les écrans tactiles pour appeler l'indice, appuyez une fois sur l'icône correspondante.

Для того, щоб запропонувати свій варіант перекладу, виконайте подвійний клік/тап на відповідній іконці, або Ctrl + клік.Pour suggérer votre traduction, double-cliquez / appuyez sur l'icône appropriée, ou Ctrl + clic.

У разі показу перекладу у тексті сторінки, для того, щоб запропонувати свій варіант перекладу, виконайте подвійний клік/тап на відповідному блоці перекладу, або Ctrl + клік.Si la traduction est affichée dans le texte de la page, afin de proposer votre propre version de la traduction, double-cliquez / tapez sur le bloc de traduction correspondant, ou Ctrl + clic.

Зразок позовної заяви про стягнення аліментівUn exemple de déclaration de créance pour le recouvrement de la pension alimentaire

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів

Зарічний районний суд м. Суми

40030, м. Суми, вул. Академічна, 13


Позивач: (Прізвище, ім’я, по батькові)

м. Суми, вул. _____________________,

буд. ___, кв. _____

Реєстраційний номер облікової картки

платника податків (РНОКПП) або серія та

номер паспорта _____________________

Офіційна електронна адреса відсутня

E-mail: _____________________

тел. _____________________

Відповідач: (Прізвище, ім’я, по батькові)

м. Суми, вул. _____________________,

буд. ___, кв. _____

Реєстраційний номер облікової картки

платника податків (РНОКПП) або серія та

номер паспорта _____________________

Офіційна електронна адреса відсутня

E-mail: _____________________

тел. _____________________

(якщо наведені дані боржника, окрім адреси,

не відомі, то напроти відповідного поля слід

зазначити – «не відомо»)

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення аліментів

__________ 20__ року я, ____________ (ПІБ позивача), __________ 20__ року народження, уклала шлюб з ____________ (ПІБ відповідача), __________ 20__ року народження, який ми зареєстрували __________ 20__ року у ____________ (зазначається відділ реєстрації актів цивільного стану, в якому зареєстровано шлюб, наприклад – у Зарічному районному у місті Суми відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області), про що зроблений актовий запис № ___.

Якщо батьки не перебували в шлюбі, то зазначаємо про фактичні шлюбні відносини, коли такі відносини виникли та припинились.

У шлюбі у нас народилася дитина: ____________ (ПІБ дитини), __________ 20__ року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження № ____ від __________ 20__ року.

Якщо дитина народилась не у шлюбі, то зазначаємо: «Від наших стосунків у нас народилася….».

Дитина проживає разом зі мною, що підтверджується довідкою про склад сім’ї від __________ 20__ року.

Шлюб між мною та відповідачем розірвано __________ 20__ року, що підтверджується копією рішення суду (зазначаються назва суду, який приймав відповідне рішення, дата судового рішення, номер справи, наприклад – рішення Зарічного районного суду м. Суми від __________ 20__ року по справі № ____; якщо позивач та відповідач у шлюбі не перебували або шлюб не розірвано, то нічого не зазначаємо).

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України (надалі – СК України), батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а відповідач з __________ 20__ року (зазначаємо час, з якого відповідач припинив утримувати дитину) не бере участі у вихованні та утриманні нашої спільної дитини.

Відповідно до ст. 150 СК України, батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей,  любові до своєї  сім’ї  та  родини,  свого народу, своєї Батьківщини. Батьки  зобов’язані  піклуватися  про здоров’я дитини,  її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною  повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов’язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.

Таким чином, дитині повинен бути забезпечений належний рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Такий належний рівень у будь-якому разі не повинен бути меншим, ніж прожитковий мінімум.

Такий рівень я одна не зможу забезпечити, тому батько, який є здоровим та працездатним, зможе сплачувати аліменти на рівні 1/4 частини  з усіх видів заробітку (доходу) (якщо позивач має намір стягувати аліменти в твердій грошовій формі, то зазначається конкретна сума коштів: наприклад – 1500 грн.), оскільки працює в ____________ (наприклад – ТОВ «Сервіс») на посаді ____________ (наприклад – бухгалтера) та має постійний дохід у розмірі ____________ грн. (наприклад - 5 500 грн)

Обов’язково зазначаємо в позові місце роботи, посаду і розмір заробітної плати відповідача. Бажано до позову додати довідку про доходи відповідача. Якщо є складнощі в отриманні такої довідки, то необхідно просити суд про її витребування з місця роботи відповідача. 

Якщо відповідач не має доходів і не працює, то зазначаємо про це та вказуємо розмір аліментів, котрі ви маєте намір стягнути (наприклад – 1500 грн.)

У відповідності до ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Таким чином, при сплаті відповідачем аліментів у зазначеному вище розмірі забезпечується наша рівність при несенні обов’язку утримання дитини.

Крім цього, відповідно до вимог Сімейного кодексу України (ст. 182-184 СК України), вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров’я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Так, відповідач інших осіб на утриманні не має, він працездатний, отримує дохід, має нерухоме майно, транспортний засіб, його стан здоров’я дозволяє працювати, а тому вважаю він може сплачувати такий розмір аліментів.

Якщо зазначаються будь-яка з вищеперерахованих обставин, то необхідно додати до позову докази, які їх підтверджують (документи, довідки, витяги з реєстру нерухомого майна, реєстраційне свідоцтво на авто і т.д.)

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України повідомляю, що заходи досудового врегулювання спору не проводилися.

Відповідно до  п. 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України повідомляю, що вжиття заходів забезпечення доказів або позову  до подання позовної заяви не здійснювалось.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України зазначаю перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви _____________________,

-зазначаю докази, які не можуть бути подані разом з позовною заявою (за наявності) _____________________.

Відповідно до  п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України повідомляю, що у позивача (або іншої особи) перебувають оригінали  письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно із п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України повідомляю, що понесені мною витрати становлять _____________________ (витрати за надання правової допомоги),  що підтверджується квитанцією. (В разі відсутності витрат зазначаємо про їх відсутність). Очікую понести такі витрати _____________________.

У відповідності із п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України підтверджую, що мною не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Від сплати судового збору за подання позову про стягнення аліментів я звільнена на підставі  п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного та у відповідності до ст.ст. 150, 180-184 СК України, керуючись ст. 174, 175 ЦПК України,

ПРОШУ СУД:

Якщо стягуються аліменти в частині від заробітної плати

Стягнути з ____________ (ПІБ відповідача), __________ 20__ року народження, на користь ____________ (ПІБ позивача), __________ 20__ року народження, аліменти на утримання неповнолітнього сина (доньки) ____________ (ПІБ дитини ), __________ 20__ року народження, в розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з __________ 20__ року (зазначаємо дату подання позову) і до повноліття дитини.

Якщо стягуються аліменти в твердій сумі

Стягнути з ____________ (ПІБ відповідача), __________ 20__ року народження, на користь ____________ (ПІБ позивача), __________ 20__ року народження, аліменти на утримання неповнолітнього сина (доньки) ____________ (ПІБ дитини), __________ 20__ року народження, в розмірі 1500 гривень, щомісячно, починаючи стягнення з __________ 20__ року (зазначаємо дату подання позову) і до повноліття дитини.

Додатки:

  1. Копія свідоцтва про укладення шлюбу.
  2. Копія рішення суду про розірвання шлюбу (за наявності).
  3. Копія свідоцтва про народження.
  4. Довідка про склад сім’ї.
  5. Копія паспорту.
  6. Копія облікової картки платника податків.
  7. Копія позовної заяви разом з доданими документами для відповідача.

 

__________ 20__ року
__________ (Прізвище, ініціали)

(підпис)

Відповідно до  ч. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу,  який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ч. 5 ст. 175 ЦПК України у разі пред’явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

Запитання й відповіді

Технічна інвентаризація (БТІ)

Відкрити

Корисні посилання

Інфляція та її індекс в Україні

Військова служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах

Мораторій на нарахування санкцій за невчасну оплату житлово-комунальних послуг скасовано

Етапи отримання компенсації збитків, завданих в результаті порушення прав

Стаж роботи та вислуга років

Застосування статистики тексту в галузях науки та бізнесу

На зобов’язання повернути суму попередньої оплати поширюється дія положень ч. 2 ст. 625 ЦК України

Кілька прикладів застосування статистики тексту у маркетингу

Приклади застосування статистики тексту для аналізу відгуків користувачів та соціальних медіа

Норми статті 1048 ЦК України та норми статті 625 цього ЦК України не можуть бути застосовані одночасно

Дивіться також:
орієнтовний розрахунок судових витрат зразок клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок карантин попередній розрахунок судових витрат зразок як рахувати пеню для позову зразок позовна заява про стягнення боргу розрахунок ціни позову зразок стягнення 3 річних та інфляційних розрахунок судових витрат зразок клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок covid19 стягнення пені по аліментам спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів зразок позовної заяви до господарського суду клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок під час дії карантину попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат зразок клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок під час карантину попередній розрахунок суми судових витрат зразок договір оренди житлового приміщення зразок зразок позовної заяви про стягнення заборгованості ціна позову про стягнення аліментів позовна заява про стягнення заборгованості позовна заява про стягнення заборгованості зразок стягнення штрафних санкцій за договором клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок позов про стягнення заборгованості позов про визначення розміру аліментів та стягнення

Калькулятори

Зведені санкції


Професійний юридичний калькулятор
штрафних санкцій

Юридичний калькулятор
штрафних санкцій

Окремі санкції


Калькулятор інфляції

Калькулятор процентів
за ставкою 3% річних

Калькулятор процентів

Калькулятор пені

Калькулятор пені
у розмірі подвійной ставки НБУ

Калькулятор пені
за комунальні послуги

Строки та терміни


Калькулятор
строку позовної давності

Калькулятор
процесуальних строків

Орендна плата


Калькулятор
індексації орендної плати

Податки


Калькулятор ПДВ
податок на додану вартість

Калькулятор пені
по податкам

Трудові відносини


Калькулятор
стажу роботи (вислуги)

Калькулятор
суми лікарняних

Калькулятор
мінімальних заробітних плат

Аліменти


Калькулятор
розміру аліментів

Калькулятор
індексації аліментів

Калькулятор пені
за прострочення сплати аліментів

Числа та суми


Число та сума прописом

Дні, дати та час


Калькулятор днів
між двома датами

Калькулятор дати
плюс (мінус) кількість днів

Калькулятор днів
суми чи різниці

Конвертер днів
на роки, місяці та дні

Обмін валют


Курс валют
НБУ

Найкращий курс
в банках та обмінниках

Супутні розрахунки


Сукупна інфляція

Кодифікатор списку статей

Прецедент