Підказки з перекладом

Спливаючі підказки з перекладом з'являються під час наведення курсору на іконку . На сенсорних екранах для визову підказки виконайте одинарний тап на відповідну іконку.Pop-up tooltips appear when you hover over the icon. On the touch screens to call the hint, make a single tap on the corresponding icon.

Для того, щоб запропонувати свій варіант перекладу, виконайте подвійний клік/тап на відповідній іконці, або Ctrl + клік.To suggest your translation, double-click / tap on the appropriate icon, or Ctrl + click.

У разі показу перекладу у тексті сторінки, для того, щоб запропонувати свій варіант перекладу, виконайте подвійний клік/тап на відповідному блоці перекладу, або Ctrl + клік.If the translation is displayed in the text of the page, in order to offer your own version of the translation, double-click / tap on the corresponding translation block, or Ctrl + click.

Зразок позовної заяви про стягнення заборгованості та штрафних санкційSample statement of claim for debt collection and penalties

Зразок позовної заяви про стягнення заборгованості та штрафних санкцій

Господарський суд _____________________ області,

Позивач:
_____________________
код ЄДРПОУ _____________________

_____________________

_____________________

_____________________

_____________________

Відповідач:
_____________________
код ЄДРПОУ _____________________

_____________________

_____________________

_____________________

_____________________

Ціна позову: _____________________ грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення заборгованості та штрафних санкцій

Між _____________________ (далі – Позивач) та _____________________ (далі – Відповідач) було укладено договір поставки від __________ 20__ року (далі – Договір). Згідно з умовами Договору Позивачем було передано, а Відповідачем було прийнято у власність добрива, загальна вартість яких становить _____________________ грн, що підтверджується _____________________ (перелік документів). Факт поставки відповідачеві товару на загальну суму _____________________ грн також підтверджується _____________________ (перелік документів).

Згідно з п. _____ Договору покупець оплачує поставлені товари за цінами, вказаними в Договорі та товаросупровідній документації, у порядку і спосіб, які не суперечать чинному законодавству України. Розрахунки за поставлений Постачальником товар здійснюються протягом 10 (десяти) календарних днів, які відліковуються з дня, що настає за днем поставки товару. Відповідач порушив умови Договору і не оплатив отриманий товар.

Як передбачено п. _____ Договору, за несвоєчасну оплату Покупець сплачує Постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від простроченої суми за кожен день прострочення платежу.

Відповідно до ст. 712 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується передати в установлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін, як установлено нормами ч. 2 ст. 712 ЦК України. За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність іншій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) та сплатити за нього певну грошову суму (ч. 1 ст. 665 ЦК України).

Нормами ст. 691 ЦК України передбачено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, установленою у договорі купівлі-продажу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу. За приписами ч. 2 ст. 692 ЦК України покупець повинен сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 222 ГК України учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законні інтереси інших суб’єктів, зобов’язані поновити їх, не чекаючи пред’явлення їм претензії чи звернення до суду. Порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання із порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання). Уважається, що боржник прострочив виконання зобов’язання, якщо він не приступив до його виконання або не виконав його у строк, установлений договором чи законом (п. 1 ст. 612 ЦК України).

Згідно зі ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, передбачені договором або законом, зокрема у вигляді сплати неустойки. Відповідно до положень ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення свого зобов’язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов’язання.

Розрахунок ціни позову:

Інфляційні нарахування, згідно ст. 625 ЦК України:_____________________ грн.

Проценти за користування коштами, згідно ст. 625 ЦК України: _____________________ грн.

Пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань: _____________________ грн.

Загальна сума позовних вимог за результатами розрахунку: _____________________ грн.

Попередній розрахунок судових витрат. Витрати на сплату судового збору:

_____________________ грн х 1,5 % ціни позову = _____________________ грн.

Зазначаємо, що Позивачем не подавалася позовна заява до Відповідача – Приватного підприємства «Конвалія» з аналогічного предмета спору та з тих самих підстав.

Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 162-164, 171, 172, 176, 232 Господарського процесуального кодексу України, ст. 193, 222 Господарського кодексу України, ст. 509, 525, 526, 530, 549, 610-612, 629, 665, 691, 692, 712 ЦК Українии,

ПРОСИМО:

1. Прийняти позовну заяву до провадження.

2. Ухвалити рішення, яким стягнути з _____________________ (код за ЄДРПОУ _____________________) на користь _____________________ (код за ЄДРПОУ _____________________) грошову суму в розмірі _____________________ грн. (_____________________ грн. ______ коп.), з яких:

  • основний борг – _____________________ грн. (_____________________ грн. ______ коп.);
  • інфляційцні нарахування – _____________________ грн. (_____________________ грн. ______ коп.)
  • 3 % річних – _____________________ грн. (_____________________ грн. ______ коп.)
  • пеня – _____________________ грн. (_____________________ грн. ______ коп.);

3. Стягнути з _____________________ (код за ЄДРПОУ _____________________) на користь _____________________ (код за ЄДРПОУ _____________________) судові витрати, а саме: судовий збір у розмірі _____________________ грн. (_____________________ грн. ______ коп.).

Додатки:

<...>

Директор _____________________
_____________________ 
(підпис)

__________ 20__ року

Запитання й відповіді

Детальний план територій

Відкрити

Корисні посилання

Інфляція та її індекс в Україні

Військова служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах

Мораторій на нарахування санкцій за невчасну оплату житлово-комунальних послуг скасовано

Етапи отримання компенсації збитків, завданих в результаті порушення прав

Стаж роботи та вислуга років

Застосування статистики тексту в галузях науки та бізнесу

На зобов’язання повернути суму попередньої оплати поширюється дія положень ч. 2 ст. 625 ЦК України

Кілька прикладів застосування статистики тексту у маркетингу

Приклади застосування статистики тексту для аналізу відгуків користувачів та соціальних медіа

Норми статті 1048 ЦК України та норми статті 625 цього ЦК України не можуть бути застосовані одночасно

Дивіться також:
калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій covid-19 позовна заява про стягнення заборгованості зразок стягнення штрафних санкцій за договором карантин калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій під час карантину калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій ковід зразок позовної заяви про стягнення заборгованості стягнення штрафних санкцій за договором covid19 стягнення штрафних санкцій за договором під час карантину калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій під час дії карантину калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій стягнення штрафних санкцій за договором covid-19 калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій covid19 калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій covid калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій карантин клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок covid клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок зразок позовної заяви до господарського суду клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок covid19 стягнення штрафних санкцій за договором covid стягнення штрафних санкцій за договором клопотання про зменшення розміру штрафних санкцій зразок covid-19 калькулятор підрахунку заборгованості та штрафних санкцій sars-cov-2 стягнення штрафних санкцій за договором sars-cov-2 стягнення штрафних санкцій за договором ковід стягнення штрафних санкцій за договором під час дії карантину

Калькулятори

Зведені санкції


Професійний юридичний калькулятор
штрафних санкцій

Юридичний калькулятор
штрафних санкцій

Окремі санкції


Калькулятор інфляції

Калькулятор процентів
за ставкою 3% річних

Калькулятор процентів

Калькулятор пені

Калькулятор пені
у розмірі подвійной ставки НБУ

Калькулятор пені
за комунальні послуги

Строки та терміни


Калькулятор
строку позовної давності

Калькулятор
процесуальних строків

Орендна плата


Калькулятор
індексації орендної плати

Податки


Калькулятор ПДВ
податок на додану вартість

Калькулятор пені
по податкам

Трудові відносини


Калькулятор
стажу роботи (вислуги)

Калькулятор
суми лікарняних

Калькулятор
мінімальних заробітних плат

Аліменти


Калькулятор
розміру аліментів

Калькулятор
індексації аліментів

Калькулятор пені
за прострочення сплати аліментів

Числа та суми


Число та сума прописом

Дні, дати та час


Калькулятор днів
між двома датами

Калькулятор дати
плюс (мінус) кількість днів

Калькулятор днів
суми чи різниці

Конвертер днів
на роки, місяці та дні

Обмін валют


Курс валют
НБУ

Найкращий курс
в банках та обмінниках

Супутні розрахунки


Сукупна інфляція

Кодифікатор списку статей

Прецедент