Підказки з перекладом

Спливаючі підказки з перекладом з'являються під час наведення курсору на іконку . На сенсорних екранах для визову підказки виконайте одинарний тап на відповідну іконку.Когато задържите курсора на мишката върху иконата, се появяват изскачащи подсказки. На сензорните екрани, за да извикате намек, направете еднократно докосване на съответната икона.

Для того, щоб запропонувати свій варіант перекладу, виконайте подвійний клік/тап на відповідній іконці, або Ctrl + клік.За да предложите своя превод, щракнете двукратно / докоснете съответната икона или Ctrl + щракнете.

У разі показу перекладу у тексті сторінки, для того, щоб запропонувати свій варіант перекладу, виконайте подвійний клік/тап на відповідному блоці перекладу, або Ctrl + клік.Ако преводът е показан в текста на страницата, за да предложите своя собствена версия на превода, щракнете двукратно / докоснете съответния блок за превод или Ctrl + щракнете.

Калькулятор сукупного індексу інфляції за період Більше можливостей у новій версії

Розрахувати індекс інфляції

Початкова дата (включно)Начална дата (включително)

Кінцева дата (включно)Крайна дата (включително)

Додаткові параметри Допълнителни параметри

Точність, знаки після комиТочност, десетични знаци

Контактна інформаціяИнформация за връзка

Пошта, на яку буде висланий результат розрахунку, а також нараховуватися бонусиПоща, на която ще бъде изпратен резултатът от изчислението, както и бонуси ще бъдат натрупани

* - обов'язкове поле
** - рекомендоване поле

Сподобався калькулятор?

Поділіться інформацією з друзями

Оцініть калькулятор:Як вам? 0.00 (0)

Дякую! Ваш відгук прийнято

Останні відгуки:Последни отзиви

Ваш відгук про калькулятор буде першим

Написати відгук:

Нормативно-правове обґрунтування

Інфляція – знецінення грошей і безготівкових коштів, що супроводжується ростом цін на товари і послуги. Індекс інфляції є найважливішим показником, який характеризує рівень інфляції. Індекс інфляції (індекс споживчих цін) – це показник який характеризує зміну загального рівня цін на товари та послуги для населення за певний період. Індекс інфляції є найважливішим показником, який характеризує рівень інфляції. Инфлация - обезценяването на паричните и непаричните средства, придружено от покачване на цените на стоките и услугите. Индексът на инфлация е най-важният показател, който характеризира темпа на инфлация. Индексът на инфлация (индекс на потребителските цени) е индикатор, който характеризира промяната в общото ниво на цените на стоките и услугите за населението за определен период от време. Индексът на инфлация е най-важният показател, който характеризира темпа на инфлация.

В Україні індекс інфляції розраховується починаючи з 1991 року. Розрахунок проводиться на базі даних про зміни цін, одержаних шляхом щомісячної реєстрації цін і товарів на споживчому ринку в регіонах та містах країни Департаментом статистики цін Держслужби статистики України. Споживчий набір товарів – представників, на основі якого розраховується індекс споживчих цін, включає 335 найменувань товарів (послуг), у тому числі 136 найменувань продовольчих товарів, 147 – непродовольчих товарів та 52 види послуг. В Украйна индексът на инфлация се изчислява от 1991 г. Изчислението е направено въз основа на данни за промените в цените, получени чрез месечна регистрация на цените и стоките на потребителския пазар в регионите и градовете на страната от Департамента по ценова статистика на Държавната статистическа служба на Украйна. Потребителският набор от представителни стоки, въз основа на който се изчислява индексът на потребителските цени, включва 335 позиции стоки (услуги), включително 136 позиции хранителни продукти, 147 позиции нехранителни стоки и 52 вида услуги.

Використовується індекс інфляції для аналізу і прогнозу цінових процесів, а саме: перегляду розмірів грошових доходів, перерахунку орендної плати, перерахунків сум заборгованості відповідно до рішень судових органів, індексації грошових доходів громадян, перерахунків номінальної заробітної плати в реальну та інших показників. Индексът на инфлация се използва за анализ и прогнозиране на ценовите процеси, а именно: ревизия на паричния доход, преизчисляване на наемите, преизчисляване на сумите на дълга в съответствие със съдебни решения, индексация на паричния доход, преизчисляване на номинални заплати в реални и други показатели.

Законoм передбачене правo кредиторa вимaгати сплати боргу з урахувaнням індексу інфляції є спосoбами зaхисту йoго майнoвого права та інтеpесу, cуть якиx полягaє у відшкoдуванні матеpiальних втрaт кредитора вiд знецiнення грошoвих коштiв внаслiдок інфляційних процесiв. Тaким чинoм, інфляційне збільшення нараховується нa cуму боргу i є видoм відшкодування втрат при недобросовісному виконанні грошових зобов'язань. Правото на кредитора да иска плащане на дълга, като се вземе предвид индексът на инфлация, е начин за защита на неговите имуществени права и интереси, чиято същност е да възстанови материалните загуби на кредитора от обезценката на паричните средства. По този начин нарастването на инфлацията се начислява върху размера на дълга и е вид компенсация за загуби при недобросъвестно изпълнение на парични задължения.

Згідно з частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення. Съгласно втората част на член 625 от Гражданския кодекс на Украйна, длъжникът, който е просрочил паричното задължение, по искане на кредитора е длъжен да плати размера на дълга, като вземе предвид установения индекс на инфлация за целия период на забавяне.

Сума боргу з урахуванням індексу інфляції повинна розраховуватися, виходячи з індексу інфляції за кожний місяць (рік) прострочення, незалежно від того, чи був в якийсь період індекс інфляції менше одиниці (тобто мала місце не інфляція, а дефляція) [постанова Вищого господарського суду України від 05.04.2011 № 23/466 та лист Верховного Суду України "Рекомендації щодо порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ" від 03.04.1997 № 62-97р]. Размерът на дълга, като се вземе предвид индексът на инфлацията, трябва да се изчислява въз основа на индекса на инфлация за всеки месец (година) на забавяне, независимо дали в даден период индексът на инфлация е бил по-малък от единица (т.е. не е имало инфлация, а дефлация) [Решение на Върховния икономически съд на Украйна от 05.04.2011 № 23/466 и писмото на Върховния съд на Украйна „Препоръки относно реда за прилагане на индекси на инфлация в съдебни дела“ от 03.04.1997 № 62-97].

Інфляційні втрати розраховуються шляхoм множення суми заборгованості на сукупний індекс інфляції зa період прострочення платежу. При цьoму сума боргу, якa виниклa з 1 по 15 день відповідного місяця, індексується з врахуванням цього місяця, а якщо сума боргу виникла з 16 по 31 день місяця, розрахунок пoчинається з нaступного місяця. Аналoгічно, якщо погашення заборгованості здійснено з 1 по 15 день відповіднoго місяця, інфляційні втрати розраховуються без врахування цьoго місяця, a якщo з 16 по 31 день місяця, то інфляційні втрати розраховуються з врахуванням даного місяця (Прo практику застoсування Вищим господарським судом України у рoзгляді спрaв окремих нoрм матеріального права від 17.07.2012 01-06/928/2012). Загубите от инфлация се изчисляват чрез умножаване на размера на дълга по общия индекс на инфлация за периода на просрочено плащане. В този случай размерът на дълга, възникнал от 1 до 15 дни на месеца, се индексира, като се вземе предвид този месец, а ако размерът на дълга е възникнал от 16 до 31 дни на месеца, изчисляването започва следващия месец. По същия начин, ако дългът е погасен от 1-во до 15-о число на месеца, инфлационните загуби се изчисляват без да се вземе предвид този месец, а ако от 16-о до 31-во число на месеца, инфлационните загуби се изчисляват, като се вземе предвид това месец.отделни норми на материалния закон от 17.07.2012 г. 01-06 / 928/2012 г.).

Сукупний індекс інфляції розраховується за формулою: Съвкупният индекс на инфлация се изчислява по формулата

[Сукупний індекс інфляції] = [Індекс 1 (%)] х [Індекс 2 (%)] х [Індекс 3 (%)] х ... х [Індекс N (%)]

Де:
[Сукупний індекс інфляції] - сукупний індекс інфляції за певний період.
[Індекс 1 (%)] – індекс інфляції за перший місяць періода.
[Індекс 2 (%)] – індекс інфляції за другий місяць періода.
[Індекс 3 (%)] – індекс інфляції за третій місяць періода.
[Індекс N (%)] – індекс інфляції за останній місяць періода. [Кумулативен индекс на инфлация] = [индекс 1 (%)] x [индекс 2 (%)] x [индекс 3 (%)] x ... x [индекс N (%)]
Където:
[Индекс на съвкупната инфлация] - общият индекс на инфлация за определен период.
[Индекс 1 (%)] - индекс на инфлация за първия месец от периода.
[Индекс 2 (%)] - индекс на инфлация за втория месец от периода.
[Индекс 3 (%)] - индекс на инфлация за третия месец от периода.
[Индекс N (%)] - индекс на инфлация за последния месец от периода.

Корисні калькулятори:

Калькулятор інфляції Інфляція та проценти Калькулятор 3% річних Стаж роботи Калькулятор пені

Калькулятори

Зведені санкції


Професійний юридичний калькулятор
штрафних санкцій

Юридичний калькулятор
штрафних санкцій

Окремі санкції


Калькулятор інфляції

Калькулятор процентів
за ставкою 3% річних

Калькулятор процентів

Калькулятор пені

Калькулятор пені
у розмірі подвійной ставки НБУ

Калькулятор пені
за комунальні послуги

Строки та терміни


Калькулятор
строку позовної давності

Калькулятор
процесуальних строків

Орендна плата


Калькулятор
індексації орендної плати

Податки


Калькулятор ПДВ
податок на додану вартість

Калькулятор пені
по податкам

Трудові відносини


Калькулятор
стажу роботи (вислуги)

Калькулятор
суми лікарняних

Калькулятор
мінімальних заробітних плат

Аліменти


Калькулятор
розміру аліментів

Калькулятор
індексації аліментів

Калькулятор пені
за прострочення сплати аліментів

Числа та суми


Число та сума прописом

Дні, дати та час


Калькулятор днів
між двома датами

Калькулятор дати
плюс (мінус) кількість днів

Калькулятор днів
суми чи різниці

Конвертер днів
на роки, місяці та дні

Обмін валют


Курс валют
НБУ

Найкращий курс
в банках та обмінниках

Супутні розрахунки


Сукупна інфляція

Кодифікатор списку статей

Прецедент