Українська
Без перекладуПідказки з перекладом
Спливаючі підказки з перекладом з'являються під час наведення курсору на іконку . На сенсорних екранах для визову підказки виконайте одинарний тап на відповідну іконку.Пры навядзенні курсора на значок з'яўляюцца ўсплывальныя падказкі. На сэнсарных экранах, каб выклікаць падказку, зрабіце адзін націск на адпаведны значок.
Для того, щоб запропонувати свій варіант перекладу, виконайте подвійний клік/тап на відповідній іконці, або Ctrl + клік.Каб прапанаваць свой пераклад, двойчы пстрыкніце / націсніце на адпаведны значок або Ctrl + пстрыкніце.
У разі показу перекладу у тексті сторінки, для того, щоб запропонувати свій варіант перекладу, виконайте подвійний клік/тап на відповідному блоці перекладу, або Ctrl + клік.Калі пераклад адлюстроўваецца ў тэксце старонкі, каб прапанаваць сваю ўласную версію перакладу, двойчы пстрыкніце / націсніце на адпаведны блок перакладу або Ctrl + пстрыкніце.
Калькулятор строку позовної давності онлайн розрахунок Більше можливостей у новій версії
Калькулятор розрахунку строку позовної давності
** - рекомендоване поле
Сподобався калькулятор?
Поділіться інформацією з друзями
Нормативно-правове обґрунтування
Калькулятор враховує час дії карантину (опціонально)Калькулятар улічвае час карантыну (неабавязкова)
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, строки позовної давності розраховуються з урахуванням заходів щодо запобігання виникненню, поширенню і розповсюдженню епідемій, пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) відповідно до приписів Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30.03.2020.У перыяд каранціну, устаноўленага Кабінетам Міністраў Украіны, тэрмін іскавай даўнасці разлічваецца з улікам мер па прадухіленні ўзнікнення, распаўсюджвання і распаўсюджвання эпідэмій, пандэміі каранавіруса (COVID-19) у адпаведнасці з Законам Украіны «Аб Унясенне змяненняў у некаторыя заканадаўчыя акты Украіны, якія прадугледжваюць дадатковыя сацыяльна-эканамічныя гарантыі ў сувязі з распаўсюджваннем каранавіруснай хваробы (COVID-19)» № 540-IX ад 30.03.2020.
Постановою КМУ "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 211 від 11.03.2020 (зі змінами та доповненнями) та Постановою КМУ "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" № 1236 від 09.12.2020 (зі змінами та доповненнями) карантин встановлено з 12.03.2020 року до 30.06.2023 року на всій території України.
Позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу (
Основи застосування позовної давності передбачені главою 19 ЦК України. Позовна давність нормами ЦК України поділена на загальну та спеціальну.Асновы тэрміну даўнасці прадугледжаны главой 19 Грамадзянскага кодэкса Украіны. Тэрмін даўнасці дзеліцца нормамі ЦК Украіны на агульны і спецыяльны.
Загальна позовна давність установлюється тривалістю у три роки (
Перебіг позовної давностіТэрмін іскавай даўнасці
Перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (
Перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов`язку. Позовна давність переривається у разі пред'явлення особою позову до одного із кількох боржників, а також якщо предметом позову є лише частина вимоги, право на яку має позивач (
За змістом
Відповідно до
Залишення позову без розгляду не зупиняє перебігу позовної давності.Пакіданне пазову без разгляду не спыняе іскавую даўнасць.
Застосування позовної давностіПрымяненне тэрміну даўнасці
Суд застосовує позовну давність лише тоді, коли є підстави для задоволення позовної вимоги. Тобто, перш ніж застосувати позовну давність, суд має з`ясувати та зазначити у судовому рішенні, чи порушене право або охоронюваний законом інтерес позивача, за захистом якого той звернувся до суду. Якщо таке право чи інтерес не порушені, суд відмовляє у задоволенні позову через його необґрунтованість. Лише якщо буде встановлено, що право або охоронюваний законом інтерес особи дійсно порушені, але позовна давність спливла, і про це зробила заяву інша сторона спору, суд відмовляє у позові через сплив позовної давності за відсутності поважних причин її пропуску, наведених позивачем. Саме такої позиції дотримуються суді при розглядів спорів (зокрема, постанови Великої Палати Верховного Суду від 22 травня 2018 року у справі № 369/6892/15-ц, від 31 жовтня 2018 року у справі № 367/6105/16-ц, від 7 листопада 2018 року у справі № 575/476/16-ц тощо).Тэрмін іскавай даўнасці суд прымяняе толькі пры наяўнасці падставаў для задавальнення пазову. Гэта значыць, перш чым прымяніць тэрмін іскавай даўніны, суд павінен высветліць і пазначыць у судовым рашэнні, ці мае права або абаронены законам інтарэс істца, за абаронай якога ён звярнуўся ў суд. Калі такое права або інтарэс не парушаны, суд адмаўляе ў задавальненні пазову ў сувязі з яго неабгрунтаванасцю. Толькі ў тым выпадку, калі будзе ўстаноўлена, што правы або абароненыя законам інтарэсы асобы былі парушаныя, але скончыўся тэрмін іскавай даўніны і выступіла іншая бок у спрэчцы, суд адхіляе пазоў у сувязі з заканчэннем тэрміну даўнасці. . Такая пазіцыя судоў у спрэчках (у прыватнасці, рашэнне Вялікай палаты Вярхоўнага суда ад 22 мая 2018 г. па справе № 369/6892/15-ц,ад 31 кастрычніка 2018 г. па справе № 367/6105/16-ц, ад 7 лістапада 2018 г. па справе № 575/476/16-ц і інш.).
Спеціальна позовна давністьСпецыяльная даўнасць
Спеціальна позовна давність передбачена нормами ЦК України, нормами Сімейного кодексу України, Кодексу законів про працю України, Законів України.Асаблівая даўнасць прадугледжана нормамі ЦК Украіны, нормамі Сямейнага кодэкса Украіны, Кодэкса законаў аб працы Украіны, Законаў Украіны.
Судова практикаСудовая практыка
Питання застосування строків позовної давності хоча і залежить в кожній конкретній справі від обстави, проте це питання неодноразово переглядалося судами касаційної інстанції.Хаця пытанне аб прымяненні тэрміну даўнасці залежыць ад абставін у кожным канкрэтным выпадку, гэтае пытанне неаднаразова разглядалася судамі касацыйнай інстанцыі.
Велика Палата Верховного Суду остаточно визначила, що оскільки внаслідок невиконання боржником грошового зобов`язання у кредитора виникає право на отримання сум, передбачених
Згідно правового висновку Великої Палати Верховного Суду, закон не пов`язує перебіг позовної давності з ухваленням судового рішення про порушення права особи. Тому перебіг позовної давності починається від дня, коли позивач довідався або міг довідатися про порушення його права, а не від дня, коли таке порушення було підтверджене судовим рішенням. Закон також не пов`язує перебіг позовної давності за віндикаційним позовом ані з укладенням певних правочинів щодо майна позивача, ані з фактичним переданням майна порушником, який незаконно заволодів майном позивача, у володіння інших осіб (постанова від 26.11.2019 року у справі № 914/3224/16).Згодна з юрыдычным заключэннем Вялікай палаты Вярхоўнага суда, закон не звязвае тэрмін іскавай даўнасці з вынясеннем судовага рашэння аб парушэнні правоў асобы. Такім чынам, тэрмін іскавай даўнасці пачынаецца з дня, калі пазоўнік даведаўся або мог даведацца пра парушэнне свайго права, а не з дня, калі такое парушэнне было пацверджана рашэннем суда. Закон таксама не звязвае тэрмін даўніны па віндыкацыйным патрабаванні ні з заключэннем асобных здзелак адносна маёмасці істца, ні з фактычнай перадачай маёмасці правапарушальнікам, які незаконна завалодаў маёмасцю істца іншым асобам (рашэнне ад 26.11. .2019 па справе 3224/16).
Терміни «довідався» та «міг довідатися», які вжиті у
Корисні калькулятори:
Калькулятор інфляції Калькулятор пені Кількість днів Калькулятор 3% річних Подвійна ставка НБУКалькулятори
Зведені санкції
Професійний юридичний калькулятор
штрафних санкцій
Юридичний калькулятор
штрафних санкцій
Окремі санкції
Калькулятор інфляції
Калькулятор процентів
за ставкою 3% річних
Калькулятор процентів
Калькулятор пені
Калькулятор пені
у розмірі подвійной ставки НБУ
Калькулятор пені
за комунальні послуги
Строки та терміни
Калькулятор
строку позовної давності
Калькулятор
процесуальних строків
Орендна плата
Калькулятор
індексації орендної плати
Податки
Калькулятор ПДВ
податок на додану вартість
Калькулятор пені
по податкам
Трудові відносини
Калькулятор
стажу роботи (вислуги)
Калькулятор
суми лікарняних
Калькулятор
мінімальних заробітних плат
Аліменти
Калькулятор
розміру аліментів
Калькулятор
індексації аліментів
Калькулятор пені
за прострочення сплати аліментів
Числа та суми
Число та сума прописом
Дні, дати та час
Калькулятор днів
між двома датами
Калькулятор дати
плюс (мінус) кількість днів
Калькулятор днів
суми чи різниці
Конвертер днів
на роки, місяці та дні
Обмін валют
Курс валют
НБУ
Найкращий курс
в банках та обмінниках
Супутні розрахунки
Сукупна інфляція
Кодифікатор списку статей
Прецедент
Copyright © 2011-2024 Calculator.In.Ua. All rights reserved. Design by Colorlib.
calculator@gmail.com