Спрощений калькулятор для розрахунку майнових втрат та санкцій:
заборгованості, пені, інфляції та 3-х процентів


Спрощений юридичний калькулятор дозволяє розрахувати майнові втрати та санкції за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань, які визначені у фіксованій сумі. У разі, якщо заборгованість виникла на підставі декількох первинних документів, або у разі часткових оплат, пропонуємо скористуватись Професійним юридичним калькулятором.

Нормативно-правове обґрунтування:


Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Пеня – різновид неустойки, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 ЦК України).

Розраховуються за формулами:


[Втрати від інфляції] = [Сума боргу] × [Індекс інфляції] / 100% - [Сума боргу]

Де:
[Сума боргу] – сума простроченого боргу.
[Індекс інфляції] – добуток щомісячних індексів за відповідний період.

[Проценти] = [Сума боргу] × [Процентна ставка] / 100% / 365 днів × [Кількість днів]

Де:
[Сума боргу] – сума простроченого боргу.
[Процентна ставка] – три проценти річних, відповідно до ст. 625 ЦК України.
[Кількість днів] – різниця між датою розрахунку та датою виникнення прострочення зобов’язання.

[Пеня] = [Сума боргу] × [Ставка пені (%)] / 100% / 365 днів × [Кількість днів]

Де:
[Сума боргу] – сума простроченого боргу.
[Ставка пені (%)] – подвійна облікова ставка Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань"), якщо інший розмір пені не встановлено договором.
[Кількість днів] – різниця між датою розрахунку та датою виникнення прострочення зобов’язання. Може бути обмежений строком спеціальної позовної давності та строком, через який припиняється нарахування пені.
Спеціальна позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені) (п. 1 ч. 2 ст. 258 ЦК України).
Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано (ч. 6 ст. 232 ГК України).

Сума простроченого боргу

Вкажіть суму заборгованості, сплату якої боржник прострочив (грн.).

Обов'язково

Дата початку нарахування збитків / санкцій

Вкажіть дату, з якої почалось прострочення зобов'язання.
Формат: ДД.ММ.РРРР
Наприклад: 01.03.2016

Обов'язково

року

Кінцева дата нарахування збитків / санкцій

Вкажіть дату, на яку необхідно розрахувати збитки / санкції.
Формат: ДД.ММ.РРРР
Наприклад: 15.10.2016

Обов'язково

року

Рознахунок збитків від інфляції

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Відповідні індекси розраховуються Державним комітетом статистики України (раніше - Міністерство статистики України), починаючи з серпня 1991 року щомісяця і публікуються, зокрема, в газеті "Урядовий кур'єр". Опубліковані друкованими засобами масової інформації з посиланням на Державний комітет статистики України ці показники відповідно до статей 19, 21 і 22 Закону України "Про інформацію" є офіційними.

Розрахунок відсотків за використання коштів

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити три проценти річних від простроченої суми.

Розрахунок пені за несвоєчасне виконання зобов'язань

Залежно від умов вашого договору, пеня розраховується за однією з наступних методик.

× ставку НБУ
 % 

Розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань").

Контактна інформація

Вкажіть свою поштову скриньку для ідентифікації розрахунку. Для отримання історії розрахунків надійшліть запит на .

Обов'язково