Калькулятор інфляційних нарахувань

API Calculator.In.Ua

У відповідності до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Як скористатись калькулятором?

Для розрахунку інфляційних нарахувань необхідно виконати наступні дії:

  1. Вкажіть суму заборгованості, яка виникла за грошовим зобов’язанням.
  2. Вкажіть дату зобов’язання, яку прострочено.
  3. Вкажіть дату, на яку потрібно виконати розрахунок.
  4. Для початку розрахунку, натисніть кнопку “Розрахувати”.
  5. У випадку успішного розрахунку, ви побачите результати розрахунку інфляційних нарахувань у відповідному полі.
  6. Для перегляду детальної інформації та отримання розгорнутого розрахунку, натисніть кнопку “Детальніше”.

 

Розраховується за формулою:
[Втрати від інфляції] = [Сума боргу] × [Індекс інфляції] / 100% – [Сума боргу]

Де:
[Сума боргу] – сума простроченого боргу.
[Індекс інфляції] – добуток щомісячних індексів за відповідний період.

 

Детальні роз’яснення для розрахунку інфляційних вміщені у Постанові про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов’язань. (Постанова Пленуму Вищого господарського суду № 14 від 17.12.2013 року).

Інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена частиною другою статті 625 ЦК України, не є штрафною санкцією, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті.

Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожен період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов’язання.

Індекс інфляції – це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць.

Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи рекомендацій щодо порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ, викладені в листі Верховного Суду України від 03.04.1997 № 62-97р.

До вимог про стягнення суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції застосовується загальна позовна давність (стаття 257 ЦК України).